Objavte čaro TRX a posilňovňa už nebude taká lákavá

Objavte čaro TRX a posilňovňa už nebude taká lákavá

- in Šport
0
Komentáre vypnuté na Objavte čaro TRX a posilňovňa už nebude taká lákavá

Chceli by ste aj začať cvičiť, no nemáte čas chodiť do posilňovne? Alebo chodíte do posilňovne, no máte pocit, že to nie je tak úplne pre vás a radšej by ste cvičili doma? Možno by ste skutočne radšej cvičili, doma, no nemáte tie správne nástroje alebo sa vám ich zaobstaranie zdá nákladné? Existuje jedno elegantné riešenie, ktoré vás bude stáť len pár eur, precvičíte ním všetky svalové partie na mieste s rozlohou len pár metrov štvorcových. Cvičíte jedine so svojou vlastnou váhou a je len na vás, akú náročnosť cvikov zvolíte. Predstavujeme vám TRX závesný posilňovací systém. Systém popruhov, ktorý sa nachádza v tréningových centrách tých najväčších športových klubov.

Najprv si povieme, čo to vlastne TRX závesný posilňovací systém je. TRX sú dve laná s rúčkami, ktoré vychádzajú z jedného bodu na stene, či hrazde. Zakotvené môžu byť aj pomocou zatvorených dverí v prípad, že nemáte doma hák alebo akúkoľvek hrazdu. Cvičiť s nimi môže úplný amatér, pokročilý cvičenec, aj profesionál. Cvičenie s TRX je založené na princípe vlastnej váhy a uhloch, ktoré naše telo so zemou počas cvičenia zviera. Čím menší uhol, tým náročnejšie cvičenie. Počas robenia cvikov  v naklonených pozíciách, kedy je vaše ťažisko vychýlené, sa snažíte udržiavať aj rovnováhu, čo zapája aj svaly, o ktorých ste doteraz netušili. Cviky nie sú svalovo izolované a zapájajú doslova celé vaše telo. Niekedy aj skúsenejší cvičenci pociťujú po tréningu s TRX svalovú únavu na partiách, kde to dovtedy necítili. TRX je už dnes súčasťou tréningových komplexov rôznych športových tímom.

Ako sme už spomínali, cvičenie s lanami TRX je súčasťou každodenných tréningových jednotiek najlepších športových tímov. Výborným príkladom sú futbalisti a jeden z najlepších z nich Cristiano Ronaldo. Ten je považovaného za najväčšieho atléta sveta futbalu najmä vďaka svojej každodennej fyzickej príprave, v ktorej nevynecháva ani cvičenie s TRX. Sú to skutočne zázračné laná a výborný doplnok k tréningu futbalistu. Ronaldo, ktorý by mohol byť pre všetkých vzorom, je aj vďaka tejto príprave na ihrisku rýchlejším a lepším, a prispieva tak k tomu, že Juventus je takmer v každom zápase favoritom, keď dôjde na športové tipy vo futbale. Začnite cvičiť s TRX a staňte sa lepším. Pracujte na sebe ako futbalisti.

Pýtate sa, aké cviky sa s týmito lanami dajú cvičiť? Určite nebude na škodu pozrieť si zopár článkov, no jednoznačne odporúčame videá na YouTube, kde si môžete vybrať zo škály trénerov, ktorí vo videách vysvetľujú, ako si precvičiť celé telo alebo len niektoré konkrétne partie. Existujú tréningové jednotky, pri ktorých sa zapotíte, no existujú aj také, ktoré slúžia na rast svalovej hmoty. Môže sa stať, že narazíte aj na video, na ktorom bude jeden zo známych športovcov. Začať môžete zľahka, no postupne si môžete pridávať. Neskúseným by sme odporúčali z úvodu celotelové nenáročné tréningy, ktoré poslúžia na naštartovanie funkcií svalstva a nebudú príliš zaťažovať nezvyknuté kĺby. Časom, keď sa už budete cítiť viac sebavedomo, si môžete cvičenie sťažiť alebo sa zamerať v rámci jednej tréningovej jednotky na menší počet logicky nadväzujúcich svalových partií. Presvedčili sme vás a vyskúšate TRX? Držíme palce.

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už