Koronavírus naštartoval zlatú éru – kto dnes investuje, tak do zlata

Koronavírus naštartoval zlatú éru – kto dnes investuje, tak do zlata

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Koronavírus naštartoval zlatú éru – kto dnes investuje, tak do zlata

Pre príklad nemusíme chodiť ďaleko. Našich susedov, Čechov, doslova zachvátila zlatá horúčka. Investičné zlato nakupujú vo veľkom súkromní investori, ale s nákupmi začala už aj Česká národná banka.

Česká národná banka doposiaľ s nákupmi zlata otáľala, ale teraz aj ona využíva možnosti výhodného nákupu zlata. To zlacňuje aj silná Česká koruna. Jej pokles sa však už predpokladá, a tak nechce nikto zaváhať. Pokles aj len o jednu CZK by znamenal náraz ceny kilogramu zlata až o 2000 €. Cena zlata už je síce pomerne vysoko, ale predpokladá sa ďalší nárast.

Zlato je na rekordných hodnotách

Cena zlata rastie – v posledných dňoch skutočne raketovo. Práve včera prekonalo zlato hodnotu 1945 USD za uncu. Zlato má pritom vo finančnom balíčku investorov dlhodobo dobrú pozíciu. Kto pre desiatimi rokmi investoval do zlata, má dnes dvojnásobok. Kilogramová zlatá tehla sa v roku 2010 (k 27. 7.) kupovala za 29 635 €. K včerajšiemu dátumu (27. 7. 2020) by ste ju boli predali za 54 964 €, alebo dokonca u niektorých obchodníkov o 1000 € výhodnejšie.

Prečo má zlato na investičnom trhu taký úspech?

Zlato sa ukázalo byť výbornou investíciou pre uchovanie hodnoty majetku, ale taktiež pre strednodobé a dnes aj rýchle zúročenie úspor. Extrémne cena zlata poskočila v období koronavírusovej krízy. Práve v núdzi sa zlato ukázalo byť skutočne „tvrdou menou“. Na rozdiel od akcií či nehnuteľností. Takže kto dnes nemusí zlato predávať napríklad preto, aby získal peniaze pre záchranu svojho podnikania, ten naopak zlato nakupuje.

Kúpte zlato správne

Inšpirovali vás Česi a taktiež by ste radi investovali do zlata? Kvalitné zlaté zliatky prestížnych značiek, rovnako ako zlaté investičné mince dobrých značiek, vám ponúkne bratislavská predajňa na Dunajskej ulici č. 68. Mincovna predáva zliatky aj mince, a dobre vám tiež poradí s nákupom.

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no