Nová hviezda medzi pneumatikami pre elektrické vozidlá

Nová hviezda medzi pneumatikami pre elektrické vozidlá

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Nová hviezda medzi pneumatikami pre elektrické vozidlá
Nová hviezda medzi pneumatikami pre elektrické vozidláNová hviezda medzi pneumatikami pre elektrické vozidlá

Valivý odpor je medzi pneumatikami pre elektromobily dôležitým parametrom z hľadiska dojazdu. Dôležitá je tiež odolnosť voči deformáciám, keďže vysoká váha elektrických vozidiel by s klasickými pneumatikami narobila poriadnu šarapatu už po pár najazdených kilometroch. V prípade, že vlastníte elektromobil, iste vás poteší informácia, že značka Continental práve prichádza na trh s novinkou. Ide o celoročné pneumatiky, ktoré sú extrémne odolné a ich valivý odpor je označený najnižšou triedou.

AllSeasonContactTM od Continentalu stavané na piedestál

Každého motoristu iste poteší, keď nemusí prezúvať zimné za letné pneumatiky. Výnimkou nie sú ani elektromobily, pre ktoré je výber pneumatík na našom trhu o niečo menej pestrý. Dobrou správou je, že výrobcovia sa snažia každý rok prichádzať s novinkami vhodnými aj pre elektrické vozidlá vyššej váhy. Testy pneumatík preukázali, že nové pneumatiky značky Continental s názvom AllSeasonContactTM sú ako stvorené pre elektromobily. Znížený valivý odpor umožňuje elektrickým vozidlám na jedno nabitie jazdiť dlhšie. Šoféri elektromobilov značiek Kia či Opel si môžu vybrať až z piatich rozmerov týchto celoročných pneumatík. Continental je na svoje nové pneumatiky právom hrdý, keďže ide o jedny z prvých celoročných pneu ohodnotených v oblasti valivého odporu kategóriou A. Zároveň napriek nízkemu valivému odporu nestratili pneumatiky AllSeasonContactTM ani bod v oblasti bezpečnosti.

AllSeasonContactTM sú výhrou pre všetky typy vozidiel

Celoročné pneumatiky AllSeasonContactTM sú výhrou nielen pre elektrické vozidlá, ale tiež pre klasické so spaľovacím motorom. Vďaka nízkemu valivému odporu ušetria motoristi na palive. Veď práve vysoký valivý odpor dokáže spotrebu vozidla zvýšiť takmer o 20 %. Tento fakt radí automobily s nasadením pneumatikami AllSeasonContactTM k ekologickým kvôli znižovaniu emisií. Výhoda je tiež to, že ide celoročný variant, takže odpadá nutnosť vlastniť dve sady pneumatík alebo prezúvať dva razy ročne.  AllSeasonContactTM sú síce maximálne bezpečné, ale v zime si nezabudnite, hlavne v horách, nasadiť na kolesá snehové reťaze. Každého motoristu poteší tiež informácia, že napriek veľmi kvalitnej zmesi, ktorá je zárukou menších deformácií, patria pneumatiky AllSeasonContactTM k cenovo dostupným. Väčšina motoristických časopisov dokonca uviedla, že ide o univerzálne pneumatiky, ktoré môžu slúžiť ako vzor pre ostatných výrobcov pneumatík.

 

 

 

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli