Zimné pneumatiky – čo by mali spĺňať?

Zimné pneumatiky – čo by mali spĺňať?

- in Nesmie vám ujsť
770
Komentáre vypnuté na Zimné pneumatiky – čo by mali spĺňať?

Premýšľali ste niekedy nad tým, že pneumatiky sú jediným spojením vozidla a vozovky? Práve preto by ste mali byť pri ich výbere dôsledný a rozvážny, v opačnom prípade nesplnia takú funkciu, akú by mali! A čo by teda mali také pneumatiky spĺňať?

Aké sú zimné pneumatiky v porovnaní s letnými?

Už na úvod treba podotknúť, že zimné pneumatiky sú vyrobené z mäkšej zmesi, ktorá počas mínusových teplôt nezamŕza, a teda sú pochopiteľne tvrdšie. Ak by ste na zasnežené cesty používali výhradne letné pneu, je evidentné, že by ste sa na vozovke neudržali, došlo by k neželanému šmyku, ba dokonca k úplnej strate kontroly vozidla! Práve celoročné pneumatiky, prípadne zimné pneu, výborne odolávajú snehu i vode, ale i akýmkoľvek klimatickým podmienkam. Sú predovšetkým zárukou bezpečnej a spoľahlivej jazdy, ktorá je počas zimného obdobia viac než vítaná!

Podľa čoho vyberať pneu?

Nie je jednoduché vyznať sa v pneumatikách, veď ponuka na trhu je skutočne široká a pre bežného človeka je ťažké rozoznať, ktoré sú preň najideálnejšie. Vo všeobecnosti si však pri výbere musíme všímať rozmery pneumatík vzhľadom k tomu, že každé vozidlo má tento parameter rôzny, čiže tento fakt si treba ujasniť ešte na úplnom začiatku. Pneumatiky Matador sú určené pre osobné i úžitkové vozidlá, ktoré si obľúbite najmä kvôli dobrej kvalite, vynikajúcej trakcií v zasneženom teréne, ale i nízkom valivom odpore. Sú akosi „zlatou strednou cestou“, keďže splnia očakávania i tých náročnejších zákazníkov!

Aby bola vaša jazda bezpečná!

K tomu, aby bola vaša jazda bezpečná, potrebujete nielen kvalitné pneumatiky, ale i plechové disky, ktoré ochránia vaše vozidlo pred nečistotami, a to najmä v tomto ročnom období. Ak ste však milovníkom luxusnejších automobilových doplnkov, neváhajte a siahnite po hliníkových diskoch, ktoré oceníte najmä počas zimného obdobia. Okrem toho, že sú vďaka svojmu dizajnovému prevedeniu skutočne neprehliadnuteľné, sú mimoriadne odolné voči mechanickému poškodeniu a „ohnutiu“, no taktiež sú ekonomicky výhodné a svojou vysokou životnosťou vás jednoznačne milo prekvapia.

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už