Vyberte si garážovú bránu podľa potreby, na výber máte niekoľko typov

Vyberte si garážovú bránu podľa potreby, na výber máte niekoľko typov

- in Nesmie vám ujsť
965
Komentáre vypnuté na Vyberte si garážovú bránu podľa potreby, na výber máte niekoľko typov

Určite ste si už všimli, že na trhu je garážových brán je na výber viac typov. Do niektorej stavby vyhovuje sekčná brána, alebo rolovacia brána, inde zas brána dvojkrídlová. A povedzme si otvorene, brána takisto dotvára dojem z vašej nehnuteľnosti, preto jej výber nepodceňujte. Viete, na čo dbať pri výbere garážovej brány? Zamerajte sa na niekoľko dôležitých detailov. Ujasnite si, na aký účel bude slúžiť garáž. Dôležité je aj upresniť si, aké miesto potrebujete pre garážovanie auta. Položte si aj otázku, či vám ešte ostane priestor aj na pracovný stôl, pneumatiky, rebrík, lyže, bicykle, sezónny nábytok, kosačku, záhradné náradie, gril, detské hračky alebo iné potreby. Rešpektujte aj rozmery garáže a zvážte, ako sa otvárajú dvere auta, prípadne kufor. Aj tieto detaily ovplyvňujú výber samotnej brány.

Sekčné alebo dvojkrídlové?

Najobľúbenejšie a najpoužívanejšie sú sekčné brány, populárne najmä kvôli najlepším izolačným vlastnostiam, rozmanitosti povrchového a farebného vyhotovenia. Sekčná garážová brána sa skladá z pozdĺžne uložených sekcií – panelov, ktoré sú pomocou systému torzných pružín zasúvané po vodiacich koľajniciach pod strop. Kovania majú podľa potreby štandardný zdvih, šikmý, vertikálny, zvýšený, alebo znížený zdvih. Ponuka zahŕňa kovania vhodné aj v prípadoch, keď garáž nemá žiadne nadpražie (preklad do ktorého sa bežne kotví časť kovania), prípadne ani priestor po bokoch otvoru (ak je garáž rovnako široká, ako samotný otvor). Čo sa týka dvojkrídlových garážových brán – existujú dva typy. Systém s hliníkovým rámom s prerušeným tepelným mostom alebo systém bez prerušenia. Ich povrch väčšinou tvorí laminovaná drevoimitačná fólia, alebo nástrek v odtieňoch RAL.

Rolovacie brány šetria priestor v garáži

Čoraz väčšiu obľubu si u zákazníkov získavajú rolovacie brány. Svojim konštrukčným a technickým riešením nezaberajú vo vnútri garáže takmer žiadny priestor a dajú sa montovať do novostavieb, ale aj do rekonštruovaných objektov. Ďalšou výhodou je, že sa vyznačujú dobrou tepelnou aj akustickou izoláciou. Nie je preto žiadnou raritou, keď tvoria vchod nielen do garáží, ale aj rôznych iných miestností (napr. skladov, obchodov, prístreškov…).

Máte pritmavú garáž? Riešením sú okienka, ktoré ju opticky presvetlia. V prípade ak nemáte do garáže žiadny iný vstup, je možné do brány integrovať vstupné dvere. Všetky typy garážových brán sa vyrábajú v rozmeroch na mieru a pri ich výrobe sú použité overené komponenty. Tie spĺňajú kvalitatívne a bezpečnostné kritéria európskych noriem a zaručujú vysokú kvalitu finálneho výrobku.

Z ponuky brán v Ekoprofil.sk si vyberie každý, aktuálne je trhákom ponuka vybraných farebných brán za cenu bielej brány.

 

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli