Nie všetci futbalisti jazdia na drahých autách. Kanté je paradoxom

Nie všetci futbalisti jazdia na drahých autách. Kanté je paradoxom

- in Zábava
0
Komentáre vypnuté na Nie všetci futbalisti jazdia na drahých autách. Kanté je paradoxom
KantéKanté

Možno by ste si mysleli, že všetci futbalisti z najlepších klubov na svete, jazdia na drahých autách, pričom si ich kupujú najmä preto, aby predovšetkým zaujali a v skutočnosti je to tak, že takéto autá ani nepotrebujú. Áno, existujú aj takí, ale nájdu sa aj výnimky.

Ideálnou výnimkou je francúzsky futbalista N’Golo Kanté, ktorý aktuálne hrá za londýnsku Chelsea, s ktorou v roku 2021 vyhral prestížnu Ligu majstrov a taktiež aj UEFA Supercup, a teda európsky superpohár. K tomu môžeme dodať, že Kanté je najlepším záložníkom uplynulej sezóny podľa UEFA a je nominovaný na ocenenie Zlatá lopta. Pre niekoho je najlepší hráč na svete, pričom mohli by ste si myslieť, že keď je tak úspešný, bude mať aj drahé auto. Opak je ale pravdou. N’Golo Kanté je dôkazom toho, že peniaze človeka meniť nemusia a hráči si nekupujú autá len preto, aby zaujali.

Kanté jazdí na Mini Cooperi, čo je vzhľadom na to, že zarába milióny mesačne, prakticky nepredstaviteľné a pre niekoho možno aj nepochopiteľné. Kanté na to ale má vysvetlenie, tvrdí, že toto auto mu vyhovuje, kúpil si ho, keď prišiel z francúzskeho klubu Caen do anglického Leicestru City, pričom odvtedy mu slúžili, nekazí sa a jeho údržba taktiež nie je finančne náročná. Ono, Kanté je veľmi pokorný hráč a v neposlednom rade aj dobrý človek, vždy sa snaží povenovať fanúšikom a nezabúda na charitatívnu činnosť. Vzhľadom na to, že hrá za Chelsea, mohol by si dovoliť akékoľvek auto by chcel, hneď niekoľko, ale on je verný svojmu Mini Cooperu.

A na otázku ohľadom toho, kedy toto vozidlo vymení za nové, s úsmevom sebe vlastným odpovedal, že vtedy, keď už prestane fungovať. Ktovie, kedy to bude a ktovie, aké auto by si potom N’Golo kúpil. Kanté je súčasťou Chelsea, ktorá patrí medzi najlepšie kluby sveta, pričom v službách, ktoré robia ponuky pre futbal je vo väčšine prípadov ako favorit. Do zápasov Premier League idú The Blues s kurzami 1,3-1,5, pričom keď hrajú s klubmi ako Manchester City či Liverpool, kurzy sa šplhajú na 2,30-2,50. Vidíte, výkony na ihrisku nesúvisia s tým, na čom hráči jazdia. Prakticky to spolu nesúvisí, i keď niektorí začínajúci futbalisti, ktorí zarábajú veľké čiastky, si myslia možno niečo iné. Treba ostať nohami pevne na zemi, v každej jednej situácii.

Kanté je dôkazom toho, že nie všetkých futbalistov treba hádzať do jedného vreca. Na druhej strane, aby sme boli fér, väčšina hráčov, ktorí zarábajú milióny, skutočne investujú do vozidiel veľké financie. Auto pre nich nie je len dopravný prostriedok, ale taktiež vec vkusu, záležitosť štýlu. Ako príklad si môžeme zobrať francúzskeho útočníka Karima Benzemu z Realu Madrid, ktorý napríklad obľubuje Bugatti Veyron, pričom častokrát môžete na sociálnych sieťach vidieť jeho fotografie s viacerými drahými kusmi. A potom je tu Zlatan Ibrahimovič, hviezda talianskeho AC Miláno, ktorá má viac aút ako niekto oblečenia. Ale kto by to mohol futbalistom vyčítať, keď disponujú takými finančnými prostriedkami, o ktorých sa ostatným môžu len snívať? Zaujímavá otázka pre vás, keby máte neobmedzené peniaze, aké auto by ste si kúpili vy?

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už