3 najčastejšie otázky a odpovede o snežných skútroch

3 najčastejšie otázky a odpovede o snežných skútroch

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na 3 najčastejšie otázky a odpovede o snežných skútroch
3 najčastejšie otázky a odpovede o snežných skútroch3 najčastejšie otázky a odpovede o snežných skútroch

Po dovolenke na horách ste zostali priam okúzlení jazdou na požičanom snežnom skútri? Nie ste jediní. Mnohí ľudia, ktorí jazdu na skútri vyskúšajú, zatúžia jednu vlastniť. Ak ste majiteľom horskej chaty, tak sa vám snežný skúter naozaj zíde. So skútrom bez problémov vyveziete do chaty všetku batožinu a zásoby aj cez záveje alebo zasnežené kopce. Po práci sa skúter zmení na prostriedok zábavy. V nasledujúcich riadkoch nájdete odpovede na otázky, ktoré sa vám pred kúpou snežného skútra zídu.

Čo potrebujem pre jazdu na snežnom skútri?

V prvom rade sa správne rozhodnite, aký typ snežného skútra potrebujete. Kúpiť sa dajú lacnejšie športové modely, ale tiež drahšie úžitkové. Úžitkové snežné skútre majú motor podobný automobilu a vytiahnu naozaj ťažký náklad kamkoľvek. Niektorí ľudia dajú po prieskume obchodov prednosť štvorkolkám. Štvorkolky sa síce dajú využiť celoročne a po nasadení snehových pásov sa štvorkolka zmení na skúter, ale nikdy s ňou nezažijete na snehu takú zábavu ako so skútrom. Na jazdu so skútrom potrebujete vodičský preukaz typu B. Všetky typy skútrov s dvomi prednými lyžami je možné riadiť s uvedeným preukazom po dovŕšení 21 rokov. Snežný skúter je motorové vozidlo ako každé iné t.j. musí mať poznávacie značky a prejsť technickou kontrolou. Nezabudnite ho poistiť a kúpiť si ku skútru primerané oblečenie s ochrannou prilbou.

Ktorý typ snežného skútra je najlepší?

Výber snežného skútra je na vás a vašich očakávaniach. Ak nechcete skúter len na zábavu, dajte prednosť úžitkovému modelu. Medzi najlepšie stroje na trhu patria snežné skútre Lynx. Čo sa motora týka, dajú sa zohnať skútre so štvortaktným a dvojtaktným motorom. Štvortaktný motor u nás jednoznačne vyhráva kvôli nižšej spotrebe, vysokému výkonu a dlhej životnosti bez nutnosti častej výmeny motorového oleja. Na trhu sa postupne objavujú skútre s elektrickým motorom. Ide skôr o akýsi trend a nie praktický stroj do hôr. Po zapadnutí do snehu len ťažko nájdete v okolí nabíjačku.

Kde reálne využijem snežný skúter a kde s ním môžem jazdiť?

Úžitkové snežné skútre využijete na prevoz nákladu alebo pasažierov. Snežné skútre opatrené poznávacími značkami môžu jazdiť kdekoľvek, dokonca aj na všetkých pozemných komunikáciách. V lese by ste nemali jazdiť bez povolenia a absolútne zakázaná je jazda v chránenom území. V mnohých lyžiarskych strediskách už nájdete areály vyhradené pre snežné skútre. V prírode sú najlepšími terénmi zasnežené polia alebo zamrznuté vodné plochy s hĺbkou ľadu minimálne 10 cm.

 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no