Netradičné zážitkové letecké darčeky

Netradičné zážitkové letecké darčeky

- in Zábava
0
Komentáre vypnuté na Netradičné zážitkové letecké darčeky
Netradičné zážitkové letecké darčeky

Ľudia sa neustále snažia prekonávať limity, hľadajú nové zážitky a pretekajú sa v tom, kto zažil niečo extrémne či nevšedné. Možno aj vy práve hľadáte rozptýlenie a chcete počas leta zažiť nové emócie. Letecké darčeky pre jedného alebo pre dvoch vaše očakávanie splnia. Ktoré letecké zážitky sa zaraďujú medzi nevšedné a adrenalínové?

Chcete riadiť stíhačku? Nech sa páči

Kto rád sleduje filmy s vojenskou tematikou, ten iste zatúžil zažiť pocit, aký zažívajú piloti stíhačiek. Možno ste po lete stíhačkou zatúžili aj počas sledovania akrobatického lietania. Takéto túžby už nie sú nemožné. Stačí sa preklikať internetom a nájdete ponuku na zážitkové darčeky pre dvoch i pre single z oblasti letov. Prakticky neexistuje typ lietadla, na ktorom by sa nedalo previesť. Od malých dopravných cez vrtuľníky až po hydroplány nájdete naozaj širokú ponuku.

Ešte pred pár rokmi boli lety stíhačkou pre bežných ľudí nedostupné. Dnes sa dá kúpiť let stíhačkou, akrobatický let stíhačkou a dokonca sa dá stíhačka riadiť vďaka darčeku pilotom stíhačky na skúšku.

Ak si netrúfate stíhačku pilotovať, začnite najskôr zľahka t.j. letom stíhačkou. Celý let bude mať v rukách pilot a na základe dohody s vami bude postupne skúšať rôzne triky. Pôjde len do tej hranice, ktorú mu povolíte. Pri akrobatickom lete sa môžete tešiť na 6G preťaženie a let dolu hlavou. Pilotovať stíhačku na skúšku budete po inštruktáži a za asistencie skúseného pilota. Ten bude stále v pohotovosti a v prípade problémov preberie pilotovanie.

Let na čerstvom vzduchu

Uzavretá kabína a rýchly let sú síce fajn, ale niekomu vyhovuje, keď počas letu pociťuje vietor v tvári a dýcha čerstvý vzduch. V tomto prípade odporúčame vyskúšať lety v otvorených prostriedkoch. Obľúbený je napríklad paragliding, motorový paragliding a let rogalom.

Let rogalom nad našim hlavným mestom je zážitkom na nezaplatenie. Samozrejme, že rogalo nesmiete bez povolenia riadiť, takže poletíte v tandeme s inštruktorom. Napriek tomu ide o perfektný let, počas ktorého sa cítite tak trochu ako vtáci. Na let rogalom môžete vziať aj kamaráta alebo partnerku. Poletíte na dvoch rogalách a v spojení ste po celý čas cez mikrofón so slúchadlami.

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.