VC Japonska ovládol Lewis Hamilton

VC Japonska ovládol Lewis Hamilton

- in Šport
362
Komentáre vypnuté na VC Japonska ovládol Lewis Hamilton

Tento víkend bola na programe ďalšia Veľká cena F1, ktorá sa konala na okruhu Suzuka v Japonsku. V piatok sa už tradične konali prvé tréningy, ktoré ovládol tím Mercedes. Britský jazdec Lewis Hamilton zvíťazil v prvom tréningu s náskokom 446-tisícin sekundy pred svojim tímovým kolegom Valtterim Bottasom z Fínska. Za nimi skončil na treťom mieste Austrálčan Daniel Ricciardo na Red Bulle, ktorý zaostal o 682 tisícin sekundy.

V druhom tréningu sa menilo akurát tretie miesto. Opäť zvíťazil Lewis Hamilton, za ním bol Valtteri Bottas a na treťom mieste skončil Sebastian Vettel na Ferrari zo stratou 833 tisícin na prvé miesto.

V treťom meranom tréningu Lewis Hamilton len potvrdil svoju dominanciu, keď zvíťazil pred Sebastianom Vettelom o 0,116 s.

V sobotu bola na programe kvalifikácia, v ktorej sa rozhodlo o pole position na nedeľné preteky. V nej boli najúspešnejší jazdci tímu Mercedes, keď prvé miesto si vybojoval Lewis Hamilton, druhé jeho kolega Valtteri Bottas a z tretieho miesta odštartoval Max Verstappen. Kvalifikácia nevyšla nemeckému jazdcovi Sebastianovi Vettelovi na Ferrari, ktorý v kvalifikácii obsadil až ôsme miesto.

Podobne ako všetky tréningy kvalifikácia, tak aj samotné preteky patrili jazdcom tímu Mercedes. Lewis Hamilton využil svoju pole position a zvíťazil systémom štart – cieľ, keď o 13 sekúnd nechal za sebou tímového kolegu. Tretie pódiové miesto sa ušlo holanďanovi menom Max Verstappen na Red Bulle. Sebastian Vettel, najväčší rival Lewisa Hamiltona skončil až na šiestom mieste a tak je už dopredu jasné, že britský jazdec na Mercedese si svoju prvú priečku v seriáli F1 ustráži a opäť zasadne na majstrovský trón. Pred nemeckým jazdcom má totiž náskok až 67 bodov.

Pre Lewisa Hamiltona to bolo už 71. víťazstvo v kariére a jubilejné 50. za tím Mercedes-AMG Petronas. Zároveň išlo o deviate víťazstvo v tejto sezóne. Tieto preteky si určite zapamätá aj druhý jazdec stajne Mercedes Valtteri Bottas, pre ktorého to bolo prvé pódium na VC Japonska a celkové 30. pódium v seriáli F1.

Sezóna sa pomaly blíži ku koncu a zostáva ešte odjazdiť štyri preteky. Konkrétne ide VC USA, VC Mexika, VC Brazílie a VC Abú Zabí. Najbližšie sa uskutoční práve VC USA a to presne o dva týždne 21.10.2018.

 

Zdroj: Mercedes-Benz

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už