Podľa čoho si vybrať nové auto? S týmito 5 krokmi to hravo zvládnete

Podľa čoho si vybrať nové auto? S týmito 5 krokmi to hravo zvládnete

- in Nesmie vám ujsť
982
Komentáre vypnuté na Podľa čoho si vybrať nové auto? S týmito 5 krokmi to hravo zvládnete

Rozhodli ste sa pre kúpu nového auta? Jeho výber nemusí byť vôbec zložitý. Stačí, ak si odpoviete na niekoľko základných otázok. Ktoré to sú? Nájdete ich v týchto piatich krokoch.

Určte si rozpočet

Prvým krokom, ktorý vám pomôže pri výbere nového auta, je stanoviť si rozpočet. Určte si mantinely, tie vás nepustia do ríše vozidiel, ktoré sú mimo vaše možnosti. Nebudete sklamaný, no hlavne sa ponuka automobilov zúži na tie, ktoré sú pre vás zaujímavé a dostupné. V tomto kroku je tiež správne zvoliť financovanie kúpy nového vozidla – máte našetrené vlastné prostriedky, siahnete po štandardnom splácaní alebo si vyberiete v súčasnosti čoraz populárnejší operatívny leasing?

Na čo budete auto využívať

Nové autá dokážu uspokojiť požiadavky každého, záleží len na tom, čo od neho očakávate. V tomto kroku by ste mali odpovedať na niekoľko dôležitých otázok. Prvou z nich je, ako budete vozidlo využívať? Budete s ním jazdiť iba v meste, na dlhšie cesty alebo v teréne? Je pre vás spotreba paliva dôležitá? Koľko pasažierov plánujete v aute voziť – ak plánujete rodinu, počítajte aj s ešte nenarodenými členmi. Aký veľký batožinový priestor potrebujete? Od najdôležitejších otázok prejdite k detailom, akými sú asistenčné systémy, kožené sedačky či synchronizácia so smartfónom.

Podľa účelu vyberajte aj motor

To, na čo budete nové auto používať, vám pomôže aj pri výbere motora. V zásade platí jednoduché pravidlo, že benzínový motor je lepší na kratšie vzdialenosti a do mesta. Rýchlejšie sa zahreje, je šetrnejší k životnému prostrediu a zároveň môžete počítať s nižšími servisnými nákladmi.

Autá porovnávajte

Našli ste svojho favorita? Ešte ho nekupujte a urobte si dôslednejší prieskum trhu. Vami vybrané vozidlo porovnajte s jeho konkurentmi v rovnakej triede, no od iného výrobcu. Takto môžete zistiť, že jedna automobilka vám za rovnakú sumu ponúkne zaujímavejšiu a hlavne vhodnejšiu možnosť ako automobilka, ktorá vás zaujala ako prvá. Tiež sa informujte o rôznych akciách predajcov či možnosti predĺženia záruky.

Choďte na testovaciu jazdu

Testovacia jazda vám prezradí o aute viac ako všetky tabuľkové údaje. Samozrejme, bolo by nerozumné ich ignorovať, no konečné rozhodnutie by malo padnúť až po vyskúšaní si vozidla naživo. Čím dlhšia testovacia jazda bude, tým lepšie pre vás – vyskúšajte auto nielen v meste, ale aj mimo neho. Máte záujem spoznať bližšie nové autá značky Audi, VW, SEAT, ŠKODA, Kia či BMW? Navštívte stránku www.araver.sk a dohodnite si svoju testovaciu jazdu.

 

 

 

 

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli