Držte sa vo forme a zabudnite na jarnú únavu

Držte sa vo forme a zabudnite na jarnú únavu

- in Šport
1026
Komentáre vypnuté na Držte sa vo forme a zabudnite na jarnú únavu

Konečne sa na nás usmieva slniečko, no Vám akosi dochádza energia? Tento stav pozná väčšina z nás a hlavným vinníkom je práve jarná únava. Po zime náš organizmus jednoducho už spotreboval všetky zásoby a nezostávajú mu tak sily ani napriek lákavému peknému počasiu.

Netreba sa však len schovávať doma a v posteli tráviť každú voľnú chvíľku. Náš organizmus si predsa po zime zaslúži aj teplé slniečko. Netreba však nič podceniť. Výborným spôsobom ako bojovať proti únave je zdravá strava plná vitamínov z ovocia a zeleniny. V zime predsa len častejšie siahame po ťažkých a nezdravých jedlách, no to treba napraviť.

Významnú pomoc však pri únave ponúka aj šport. Pohybom sa udržíte nielen vo forme, ale dobijete svoju energiu. Nezdá sa Vám, že by ste mali z postele vyraziť na bicykel? Nie ste sám, no je to tak. Nemusíte ihneď podávať veľké výkony, stačí často aj menší pohyb a opäť naberiete dych aj do ďalších pracovných povinností. Najlepšie je hýbať sa vonku, začať môžete prechádzkami, no pohyb potrebujú aj ostatné svaly vo Vašom tele. Výborne sa Vám preto hodí aj hrazda vo Vašej domácnosti. Ak Vám ešte chýba, môžete si tento jednoduchý nástroj zaobstarať na fitness-sport.sk.  Takto sa jednoducho zbavíte nielen jarnej únavy, ale aj kilogramov naviac, ktoré sa Vám nazbierali počas chladných mesiacov. Chudnúť do plaviek predsa môžete už teraz.

Ak sa Vám predstava športu veľmi nepozdáva, nájdite si iný dôvod, prečo vyjsť z dverí svojho bytu. Čerstvý vzduch Vám len prospeje a je jedno za akým účelom, musíte sa len prinútiť. Pokojne to môžu byť aj nákupy. Najmä jarné trendy kabeliek lákajú do ulíc miest nejednu z nás.

Foto stockimages / freedigitalphotos.net

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no