Darček treba prispôsobiť veku

Darček treba prispôsobiť veku

- in Zaujímavosti
874
Komentáre vypnuté na Darček treba prispôsobiť veku

Ak ide o obdarovanie sme síce radi, že môžeme niekomu urobiť radosť, no o to viac tápeme čo vôbec vybrať. Výber vhodného daru teda nie je ani zďaleka jednoduchý a musíme zohľadniť viacero kritérií.

Asi základným je vkus obdarovaného. Vyberáme teda tak, aby sa mu aj náš darček naozaj páčil, no to nie je celkom jednoduché, najmä ak ide o nášho blízkeho. Aj keď veľmi dobre poznáme jeho vkus, či koníčky, zväčša po rokoch a desiatkach osláv nás už nič nové nenapadá. Tento problém tak často riešime len alkoholom a bonboniérou, či inou maličkosťou, ktorá aspoň rozosmeje.

Pri výbere daru však treba prihliadať rovnako aj na to, čo sa oslavuje. Na okrúhle výročie sa predsa len nedá prísť s prázdnymi rukami. A tu sa dostávame k ďalšiemu kritériu pre výber daru a tým je udalosť. Ak sa chystáte na svadbu, potrebujete dar, ktorý poteší nielen nevestu, ale oboch mladomanželov.

Skôr ako so svadbou sa však počas života stretneme s oslavou narodenín, menín, či dôležitého výročia. Udalostí je teda naozaj dosť, no asi najdôležitejším pri výbere darčeka je vek. Ak je teda oslava venovaná dieťaťu, iste pôjdete kupovať do iných obchodov, ako pre dospelého človeka. Hračkárstva sú tak neraz plné bezradných ľudí, ktorí jednoducho nevedia, aký dar vybrať.

Aj tu sa však môžete jednoducho orientovať podľa veku, no uistite sa u rodičov, či už podobnú hračku dieťa nemá. Ak však chcete malému dieťaťu dopriať viac, ako len pár chvíľ zábavy, iste aj rodičia ocenia, ak pri výbere zohľadníte aj pridanú hodnotu hračky samotnej. Dnes sa totiž veľkej popularite tešia aj didaktické hračky, ktoré hravou formou podporia vývoj dieťaťa. Tieto nájdete aj na fajnhracky.sk.

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no