Divoký Marc Márquez

Divoký Marc Márquez

- in Šport
1086
0

Marc Márquez, španielsky profesionálny závodník na cestnom motocykli a dominanta značky Honda, bodoval na tohtoročnom Grand Prix de France v Le Mans. Nedeľa (18. máj 2004) sa stala ďalším triumfom v jeho rebríčku. Je jedným zo štyroch jazdcov v celej histórií, ktorým sa podarilo získať majstrovský titul v troch rôznych triedach. V roku 2010 bodoval v kategórií do 125 cm³, v roku 2012 si odniesol titul Moto2 a sezóna 2013 mu priniesla vytúžený majstrovský titul v lukratívnej súťaži MotoGP. Týmto sa zapísal do dejín aj ako najmladší majster sveta najvyššej úrovne.

Marc je ako neriadená strela. V nedeľu zostali za jeho “zadnicou” dokonca aj Valentino Rossi (Yamaha) a Alvaro Bautista (Honda). Dá sa tvrdiť, že tento mladý Španiel je v tejto sezóne nezastaviteľný. Cítiť z neho energiu, elán a dôveru v seba samého.

Na Grand Prix najskôr všetko nasvedčovalo tomu, že zvíťazí Rossi. Urobil však fatálnu chybu, keď zle zvládol zatáčku. Márquez to okamžite využil. Práve táto pohotovosť viedla k jeho fantastickému triumfu a absurdnej porážke Rossiho.

Marc Márquez prekonáva rekordy, aké kedysi lámal Rossi. Pre jazdca jeho kvalít musí byť ťažké pripustiť si prehru. Znamená to, že je tu niekto rovnako divoký ako býval on. V nedeľu mu tento energický mladík dokázal, že je pred ním už o krok vpred. Musel sa zmieriť s druhým miestom. Marc sa dostal so svojimi 125 bodmi do vedúcej pozície. Dani Pedrosa a Valentino Rossi majú 83 a 81 bodov. Uvidíme, čo Marcovi Márquezovi prinesú ďalšie výzvy, no už teraz je jasné, že žiadna prekážka ho nemôže zastaviť. Keď raz dostane zelenú, tak ide naplno. Robí česť svojmu menu i značke, pod ktorou jazdí. Mohlo by sa zdať, že jeho vek ho ženie dopredu bezhlavo a bez cieľa, je pochabý a nerozvážny, no on vie veľmi dobre, čo chce a ide si za tým s čistou hlavou. Najbližšie ho môžete vidieť v nedeľu (1. júna 2014) na okruhu v Mugelle vo Florencii

Zdroj a fototf1.fr

About the author

Leave a Reply

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no