Batman prichádza do ulíc

Batman prichádza do ulíc

- in Auto
3127
0

Kto by nemiloval dokonalé Batmanove auto? Dosiaľ sa nám spájalo iba s filmovou realitou a odvážnymi myšlienkami scenáristov. Dnes sa však všetko mení. Teraz je ten čas, aby toto auto “ožilo” a začalo brázdiť naše ulice. Toto si povedal aj James Edition a Batman Tumbler uzrel svetlo sveta. Je síce pravda, že tohto “skokana” si nebude môcť dovoliť len tak hocikto, ale už ten pocit, že ho možno niekde zahliadnete, vyvoláva zimomriavky. Nemyslíte? Auto je prispôsobené na jazdu ulicami presne v takej podobe, ako sme ho poznali z filmového spracovania. 

Batmobile Batman Tumbler

Autor tohto skvostu prehlásil, že to nie je auto na “každodenné” použitie. Ide skôr o prestíž a pohladkanie mužského ega. Pokiaľ si môžete takéto niečo dovoliť, tak budete iste ten najväčší frajer. A tým sa nemyslí iba taký hocijaký, veď by ste vlastnili doslova kultový kúsok. Na čo sa okrem neodolateľného dizajnu môžete ešte pripraviť? 44-palcové pneumatiky, rádio s bluethooth, iPod/iPhone integrácia a čítačka DVD/CD sú iba čerešničkou na torte. Automobil je vyzbrojený aj piatimi kamerami a to tak, aby pomohli vodičovi zaparkovať, alebo sa vymanévrovať z úzkych priestorov. 

batman_tumbler

Keďže model je postavený výlučne pre americký trh, aj jeho riadenie je prispôsobené tunajším podmienkam. Nikto však nemôže vedieť, kde sa toto legendárne auto nakoniec vypraví, preto je vyzbrojené GPS navigáciou celého sveta. Za povšimnutie stojí aj osemvalcový motor a pohon zadných kolies. Batmobil, ako sa zvykne tento krásavec familiárne nazývať, sa ponúka iba v čiernom prevedení. Momentálne je vyrobených iba päť kúskov, čo z neho robí ešte lukratívnejší kúsok. Kto sa však raz k tomuto tátošovi dostane, stáva sa “temným rytierom”, ktorý je pripravený získať si svoju pozornosť. 

Nikto by sa nečudoval, keby si aj tento príbeh prežil svoj návrat a úzka limitovaná edícia by sa rozrástla o ďalšie kusy. Jazda v Batmobile tak už nie je iba unikátnou výsadou netopierieho muža, ale stane sa prístupná pre piatich “vyvolených”, ktorí ale budú musieť siahnuť hlboko do svojej peňaženky. 

Zdroj: motorauthority.com, theguardian.com

Foto: trendingn.com, theguardian.com

About the author

Leave a Reply

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.