Chcete ochrániť vaše úspory? Zvážte investičné zlato!

Chcete ochrániť vaše úspory? Zvážte investičné zlato!

- in Zaujímavosti
215
Komentáre vypnuté na Chcete ochrániť vaše úspory? Zvážte investičné zlato!

Spôsobov, ako ochrániť svoje úspory pred blížiacou sa finančnou krízou, je hneď niekoľko. Nie všetky z nich sú však rovnako výhodné. V tomto článku vám vysvetlíme, prečo sa investícia do zlata v dnešnej dobe tak oplatí.

Keď sa povie investovanie, väčšinu napadne práve investovanie do realít, ktoré je v dnešnej dobe mimoriadne obľúbené. Ani pri tomto type investícií však nie je všetko tak ružové, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ohľadom investícií si toho musíte vopred veľa naštudovať a musí sa o danú nehnuteľnosť následne starať. Nehovoriac o tom, že ceny nehnuteľností počas krízy kolíšu, nejedná sa tak o najbezpečnejšiu investíciu pod slnkom. Nehovoriac o likvidite, ktorá taktiež nie je vždy práve najlepšia.

Niekto by za ideálnu investíciu mohol považovať rôzne formy umenia a starožitností, ktoré si držia cenu, častokrát dokonca na cene rastú. V tomto prípade si však musíte pripraviť vhodné podmienky na skladovanie takýchto predmetov, aby sa vplyvom vonkajšieho prostredia nepoškodili a nestratili na svojej cene. Čo z toho vyplýva? Ani jedna možnosť nie je na investovanie ideálna. Pozrime sa teda na spomínané investičné zlato a jeho nesporné výhody.

Rýdzich 24 karátov

Investičné zlato sa vyznačuje svojou vysokou rýdzosťou, jedná sa prakticky o čisté, 24 karátové zlato. To môžete kúpiť buď v podobe zlatých mincí, odliatkov, alebo zlatých tehál. Jednou z najväčších výhod zlata je skutočnosť, že zlaté tehly, mince a odliatky sú oslobodené od dane z pridanej hodnoty. Pri nákupe a predaji tak neplatíte nič zbytočne naviac. Zlaté mince sú naviac cenovo dostupné, do zlata tak môžete investovať aj menšie finančné hodnoty. Zlato sa jednoducho uchováva a vonkajšie vplyvy na neho nemajú prakticky žiaden vplyv.

Tak na čo ešte čakáte? Zabezpečte svoje peniaze pred blížiacou sa krízou pomocou zlata aj vy!

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.