Disky z hliníka alebo plechu? To záleží od veľkosti investície a očakávaného dizajnu

Disky z hliníka alebo plechu? To záleží od veľkosti investície a očakávaného dizajnu

- in Nesmie vám ujsť
150
Komentáre vypnuté na Disky z hliníka alebo plechu? To záleží od veľkosti investície a očakávaného dizajnu
Disky z hliníka alebo plechu? To záleží od veľkosti investície a očakávaného dizajnu

Kúpu nových pneumatík väčšinou sprevádza aj kúpa nových diskov. Motoristi v tomto často nemajú jasno, pretože na trhu sa nachádza až príliš veľké množstvo tovaru. Čím väčší výber máme k dispozícii, tým ťažšia je kúpa. Aké sú teda medzi diskami rozdiely?

Poznáme rozdiely medzi hliníkom a plechom

Aj disky na auto môžeme zakúpiť v mnohých prevedeniach. Jedným z odlišujúcich faktorov je materiál, z ktorého sú vyrobené. Kým v minulosti ľudia preferovali plech, dnes dávajú prednosť hliníku. Práve hliníkové disky vedia dokonale očariť svojim dizajnom a autu dajú poriadny šmrnc. Aj zo staršieho vozidla tak dokážete vyčarovať krásne auto, po ktorom sa bude každý otáčať. Ich výhodou je ľahkosť, dobré rozloženie hmotnosti a odolnosť voči mechanickému opotrebovaniu. Auto, ktoré má obuté alu disky dokáže skrátiť svoju brzdnú dráhu, čo je veľmi dobrá vlastnosť. Keďže sú o niečo ľahšie ako plechové, tak pozitívne vplývajú aj na spotrebu paliva. Nevýhodou však je horšia ochrana brzdového systému od nečistôt a v neposlednom rade vyššia cena. Tá spôsobuje, že nie každý si môže hliníkové disky dovoliť a preto investujú len tí, čo na to majú. Okrem toho náročná je aj ich oprava, ktorá tiež nie je najlacnejšia.

Naopak disky z ocele sú súčasťou automobilu a majú v rámci ochrany bŕzd presne opačnú funkciu ako hliník. Pred nečistotami ich vedia chrániť lepšie, no na druhej strane sú o dosť ťažšie. Ani s ochranou proti mechanickému poškodeniu nie sú plechové disky ničím výnimočné, pretože sa dajú ľahko poškodiť. Menej skúsený vodič ich dokáže znehodnotiť po určitom počte kilometrov, no oprava je jednoduchá a nie až taká nákladná. Predtým, ako si niektorý druh zakúpite by ste sa mali informovať o všetkých pozitívach a negatívach. Predídete tak sklamaniu a zbytočným očakávaniam, ktoré sa nemusia splniť.

Disky a pneumatiky musia byť kompatibilné

Netreba zabúdať ani na dôležitý fakt, že disky a pneumatiky sa k sebe musia dokonale hodiť. Nie všetky sa dajú totiž obuť, čím by ste si spôsobili zbytočné komplikácie alebo finančné straty. Nemusíte sa báť zakúpiť aj tie najlacnejšie pneumatiky, pretože aj tie sú vhodné na jazdu a často majú dobré jazdné vlastnosti. Ak hľadáte k svojim diskom nové zimné pneumatiky, odporúčame značky Continental a Matador. Známe sú nielen kvalitou, ale aj obľúbenosťou u motoristom po celom svete. Najnovšie trendy si však môžete pozrieť aj v testoch pneumatík, ktoré sú každý rok aktualizované renomovanou spoločnosťou ADAC. Tá je úplne nezávislá a preto poskytuje ľudom odborný prehľad s tým najlepším, čo vo svete motorizmu máme.

Pri výbere diskov pre váš Opel Corsa je rozhodujúce zvážiť medzi diskami z hliníka a plechu. Voľba závisí od veľkosti investície a očakávaného dizajnu, pričom obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody.

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no