Vybrané tímy MotoGP zakončili sezónu testovaním na okruhoch

Vybrané tímy MotoGP zakončili sezónu testovaním na okruhoch

- in Auto
1000
Komentáre vypnuté na Vybrané tímy MotoGP zakončili sezónu testovaním na okruhoch

I napriek tomu, že riadna sezóna sa skončila takmer pred jedným mesiacom (na začiatku novembra), niektoré tímy sa s jazdením odmietli rozlúčiť a pobyt na okruhoch si predĺžili vykonaním posledných testovaní. Jednými z týchto tímov boli CWM LCR Honda a Ducati. Zatiaľ čo prvý menovaný tím Honda si na testovanie vybral okruh v malajzijskom Sepangu, Ducati sa rozhodlo pre Jerez v Španielsku. Oba minulý piatok dosiahli, čo chceli, a v poslednom týždni novembra tak spravili za sezónou 2014 definitívnu bodku.

motogp

Honda s Millerom na Sepangu

Na sedadle testovacieho vozidla tímu CWM LCR Honda na okruhu Sepang nesedel nikto iný ako 19-ročný Austrálčan Jack Miller, ktorý po tejto sezóne podstupuje odvážne povýšenie z kategórie Moto3 do najvyššej súťaže MotoGP. Mladík sa ale s podporou tímu a dostatočným časom stráveným na okruhu dostatočne zoznámil so svojim novým motocyklom a ohľadom nadchádzajúcej sezóny sa cíti pozitívne.

Po absolvovaní 33. kôl na okruhu sa Millerovi podarilo skresať čas potrebný na jedno kolo na 2 minúty a 2.9 sekundy. Jazdec po tréningu vyjadril svoju spokojnosť s priebehom testovania a takisto aj vďačnosť celému tímu za skvelú prácu. I keď sa testovanie neobišlo bez nehody – v piatok ráno Miller v malej rýchlosti spadol na zem – motocykel si z kolízie neodniesol vážnejšie poškodenia a umožnil Honde pokračovať.

Ďalšou zastávkou po Malajzii bude pre Millera Európa, kde sa podrobí malej operácii. Tímový lekár Hondy Austrálčanovi odstráni štyri povolené skrutky fixujúce staré zranenie kľúčnej kosti. Potom bude jazdcovi zostávať do začiatku novej sezóny a na zotavenie iba pár mesiacov.

motogp2

Ducati s oboma jazdcami na Jereze

Na rozdiel od testovania Hondy, Ducati mala na svojom testovaní v Španielsku o niečo väčšiu účasť. Prítomní bolo nielen obaja hlavní tímoví jazdci Andrea Dovizioso a Andrea Iannone, ale aj ďalší pretekári zo série MotoGP.

Z dvojice jazdcov Hondy sa v stredu na španielskom okruhu poradilo lepší čas zajazdiť Doviziosovi (1:38.9), i keď Iannone zaostával iba o desatinu sekundy. Štvrtkové nepriaznivé počasie malo neskôr za dôsledok, že jazdci už nedokázali vylepšiť svoje stredajšie časy. To však Doviziosoa nemohlo odradiť – v stredu sa mu totiž podarilo zajazdiť rekordný čas, ktorý prevyšoval i jeho výkon z uplynulej sezóny.

Na druhej strane, Ducati po vzore Hondy v piatok definitívne ukončilo súčasnú sezónu a na testovací okruh sa vráti až budúci rok vo februári.

Budúcoročná sezóna prinesie podobne ako minulý rok osemnásť Veľkých cien začínajúcich v marci a končiacich v novembri. S výhrou dvoch posledných titulov je najväčším kandidátom na triumf mladík Marc Marquez. Stávkové kancelárie vrátane bet365 ale dávajú šancu všetkým pretekárom a výhercom sa podľa všetkého môže stať aj nováčik Jack Miller. Na také výsledky si ale budeme musieť ešte počkať takmer jeden rok.

 

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no