Vyberáme okná, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov!

Vyberáme okná, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov!

- in Zaujímavosti
993
Komentáre vypnuté na Vyberáme okná, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov!

Významným architektonickým prvkom každej stavby sú jednoznačne okná! Na prvý pohľad sa zdá, že okná plnia len jednu jedinú funkciu – udržiavajú teplo v interiéri. To však nie je pravda, keďže práve okná sú rozhodujúcim faktorom vzhľadu nehnuteľnosti, no tiež ovplyvňujú náš pocit z bývania. Svetlo prichádza oknom dovnútra, čiže tiež určujú našu každodennú psychickú pohodu. Medzi významné funkcie okien patrí okrem iného úspora energie, bezpečnosť i tepelná izolácia.

Plastové alebo drevené okná? Aké sú ich (ne)výhody?

Záujemcovia o nové okná sa v súčasnosti najčastejšie rozhodujú medzi plastom a drevom. Už na začiatok treba povedať, že plast je cenovo najvýhodnejší typ materiálu, čo je snáď jednou z ich najväčších predností. Plast má pomerne výborné tepelno-izolačné vlastnosti, príjemný vzhľad a ich životnosť je cca 25 rokov, čo nie je najmenej. Výrobcovia síce udávajú, že ide o bezúdržbový materiál, no pravdou je, že plastové okná sa musia pravidelne natierať, aby sa zachovala ich životnosť a vzhľad aj naďalej. Netvrdím, že starostlivosť o plast je náročnejšia ako o drevo, no pamätajte, že žiadny materiál nie je bezúdržbový! Bohužiaľ si môžeme všimnúť, že plastové okná degradujú vplyvom UV žiarenia, a práve z tohto dôvodu ich „popularita“ klesá. Oproti tomu sú drevené eurookná jednotkou na trhu, a to hneď z niekoľkých dôvodov! Drevo je pevný, húževnatý materiál, ktorý sa môže pochváliť doslova neobmedzenou životnosťou! Pevnosť a výborná tepelná izolácia sú vlastnosti, ktoré určite oceníte, aj keď pochopiteľne ide o parametre, ktoré závisia od typu presklenia. Treba mať na pamäti, že údržba drevených okien by mala byť na prvom mieste, keďže tieto okná si priam žiadajú pravidelné nátery špeciálnymi prípravkami, v opačnom prípade by materiál popraskal a celkovo sa znehodnotil. Cena drevených okien je však vyššia, čiže ide o jednu z nevýhod, ktorá môže zákazníkov od kúpy odradiť

Prvotriedny výrobca okien

Na záver treba dodať, že všetky typy okien musia spĺňať požiadavky platných noriem. Jednou z nich je tesnosť – neprievzdušnosť. Pri novostavbách sa tento problém bežne rieši systémom vetrania s rekuperáciou, no v prípade starších objektov je vzhľadom k vysokej tesnosti okien veľmi dôležité zaistiť VETRANIE! Aj napriek tomu, že drevené eurookná dýchajú, nezaistia dostatočnú výmenu vzduchu, ak budete vetranie ignorovať. Intenzívnym a krátkym vetraním docielite efektívnu výmenu vzduchu, a to bez toho, aby ste interiér ochladili. No a na čo by ste ešte nemali zabudnúť pri výbere a kúpe okien? Na spoľahlivého predajcu, ktorý vám poskytne kvalitné Eurookná za rozumnú cenu! Ak hľadáte spoločnosť, ktorá vám zaistí prvotriednu kvalitu výrobkov, profesionálny prístup a poradenstvo, spoločnosť Stolárstvo u Kunaja s.r.o. je pre vás tou správnou voľbou! Dlhoročné skúsenosti, výborné referencie od iných klientov a spolupráca s poprednými výrobcami sú len niektoré z vlastností, ktoré nás neustále poháňajú smerom vpred!

 

 

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.