Raftovanie – prečo sa oplatí skúsiť tento adrenalínový šport?

Raftovanie – prečo sa oplatí skúsiť tento adrenalínový šport?

- in Zaujímavosti
1148
Komentáre vypnuté na Raftovanie – prečo sa oplatí skúsiť tento adrenalínový šport?

Rafting a vodáctvo všeobecne „prežívalo“ v deväťdesiatich rokoch obrovský boom. Vďaka novým možnostiam, ktoré nám poskytuje dnešná moderná doba, túži stále čoraz viac ľudí skúsiť tento adrenalínový šport na divokej rieke, a to hneď z niekoľkých dôvodov! Poďme si v krátkosti povedať, o čom rafting vlastne je a prečo by ste ho mali tento rok vyskúšať aj vy.

 

 

Čo je rafting?

Rafting je jedným z najpopulárnejších vodných športov, ktorý spočíva v zjazdovaní, šprinte a slalome na divokej rieke. Posádka môže mať dvoch až šiestich členov, ktorí súťažia na nafukovacích člnoch. Avšak rafting v Čunove je dostupný aj pre širokú verejnosť, a to nemusíte mať ani vodácky kurz či špeciálne znalosti z oblasti splavovania. Ide v podstate o jednu z najatraktívnejších fyzických aktivít, ktorú si môžete užiť spoločne s rodinou či blízkymi v nádhernom prostredí, ktoré poskytuje Čunovský vodný kanál, nachádzajúci sa len 20 km od Bratislavy.

Čunovo – ideálne miesto pre trávenie voľného času

Rafting Čunovo je areálom vodných športov, ktorý spĺňa kritéria športových štadiónov najvyššej kvality. Ide o skvelé miesto pre športovcov, začiatočníkov, ale aj ľudí, ktorí si chcú vyskúšať na vlastnej koži raftovanie. Umelý vodný kanál má priemernú hĺbku vody 1500 mm, dĺžka pravého kanála je 460 m a dĺžka ľavého kanála je 356 m. Ak hľadáte nádherné prostredie a túžite zažiť dávku adrenalínu, vedzte, že príjemnejšie popoludnie ako v Čunove nezažijete!

Blahodarné účinky pre fyzické aj psychické zdravie

Tak ako každá športová aktivita, tak aj raftovanie má priaznivé a blahodarné účinky pre náš organizmus. Treba uznať, že nejde o úplne jednoduchý šport, keďže pri zjazdovaní na divokej vode je potrebné mať aspoň „ako takú“ kondičku. Budete zaberať predovšetkým chrbát a ruky, no ide o komplexnú kardio aktivitu, ktorá vám pomôže zlepšiť činnosť srdca, podporiť myseľ a posilniť celkové svalstvo.

Chcem raftovať! Čo musím splniť?

Ak aj vás láka vyskúšať nezabudnuteľnú jazdu na nafukovacích člnoch, stačí, že viete plávať a máte v sebe dávku adrenalínu. Od apríla do novembra máte možnosť zarezervovať si termín e-mailom, následne vás skontaktuje náš pracovník a oboznámi vás s ďalšími dôležitými informáciami. Pochopiteľne absolvujete aj odbornú inštruktáž, ktorá vás naučí nielen správne riadenie člnu, ale aj reagovanie na situácie ako je prevrátenie člnu či iné nepríjemnosti, ktoré k tomuto športu jednoducho patria. Tak čo poviete, vyskúšate aj vy rafting v Čunove, na ktorý len tak ľahko nezabudnete?

 

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.