Na poistení motorky môžete ušetriť

Na poistení motorky môžete ušetriť

- in Nesmie vám ujsť
1217
Komentáre vypnuté na Na poistení motorky môžete ušetriť

Na príchod jari určite netrpezlivo čakajú všetci motorkári, ktorý už pripravujú svoje stroje, aby mohli už počas prvých slnečných dní s vyššími teplotami prevetrať svojich dvojkolesových tátošov. Ak medzi nich patríte aj vy, nezabúdajte, že motorku musíte mať aj poistenú. Povinné poistenie motoriek je, ako to už z jeho názvu vyplýva, povinné pre všetky stroje. Samozrejme, pre ťažšie a výkonnejšie motorky je odporúčané rozšírené poistenie, pre skútre a ľahké motorky postačí tá najlacnejšia alternatíva.

Poistenie motorky je cenovo dostupnejšie než poistenie automobilov. Aj v jeho prípade sa však na cene podieľajú faktory ako objem a sila motora, vek motorky a zohľadňujú sa aj osobné charakteristicky jej majiteľa. Skútre a ľahké motorky do objemu 125 cm3 postačí poistiť základne, keďže sa neočakáva, že by mohli spôsobiť veľké škody na iných vozidlách či inom majetku. Naopak, silnejšie motorky v sebe ukrývajú obrovskú silu, preto sa v ich prípade odporúča uzatvoriť poistenie s rozšíreným poistným plnením.

Nižšie krytie škôd v poistení slabších motoriek znižuje cenu za poistku

Práve rozdiely medzi dvomi základnými triedami motoriek zohľadňuje aj ich povinné zmluvné poistenie v poisťovni Union. To lacnejšie, vhodné pre skútre a motorky nižšej triedy, kryje spôsobené škody na majetku do 3 miliónov eur, drahšia alternatíva vhodná pre ťažšie stroje až do 5 miliónov eur. Súčasťou tohto poistenia je aj poistenie motorky pred živelnými činiteľmi, súčasťou oboch asistenčné služby. Práve takéto rozdelenie poistných produktov je ekonomicky výhodné, pretože majiteľom slabších strojov poskytuje príležitosť ako ušetriť.

Povinné zmluvné poistenie môže byť ešte lacnejšie, ak ho uzatvoríte cez internet. Na poistenie motorky online totiž Union poskytuje zľavu až 15 %. Ak ste navyše už klientom tejto poisťovne, k zľave si môžete pripočítať ďalších 5 %. Viac o detailoch poistenia motorky sa dozviete na oficiálnej stránke poisťovne.

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už