Vône do auta – podľa čoho si vyberať?

Vône do auta – podľa čoho si vyberať?

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Vône do auta – podľa čoho si vyberať?
Vône do auta – podľa čoho si vyberať?

Pre milovníkov áut je neodmysliteľnou súčasťou vôňa, ktorá dodá interiéru auta svoje čaro. V dnešnej dobe však poznáme vône do auta v rôznych podobách. Ktoré sú najobľúbenejšie a podľa čoho by ste si mali vyberať?

Vône do auta sa zdajú byť nenápadným doplnkom na ktorom vôbec nezáleží. Opak je však pravdou. Po vstupe do interiéru auta vás vie očariť vôňa. Samozrejme, nie všetci sú zástancom tej istej vône a každému vyhovuje niečo iné. V autách trávime pomerne veľa času a tento drobný doplnok nám vie cestu spríjemniť. Aké typy vôní poznáme?

Visiace vône na zrkadlo

Visiace vône sú už takpovediac klasikou. Pripevnia sa na spätné zrkadielko a nájdeme ich v rôznych tvaroch a vôňach. Klasickým tvarom je stromček, ktorý používajú vodiči už niekoľko rokov. Obľúbené sú aj iné vône tohto typu, ako napríklad visiaca podložka do ktorej si nanesiete špeciálny parfém a sami si určujete intenzitu.

V prípade, že po dlhšom používaní intenzita zoslabne, nezúfajte. Kedykoľvek si máte možnosť vôňu do podložky doplniť. Inou alternatívou je visiaca vôňa v podobe skla s postupným vyparovaním. Interiéru auta to dodá aj estetickú stránku.

Parfémy vhodné do interiéru

Vôňe do auta si vo všeobecnosti vyberáte podľa toho čo vám vonia a najmä podľa spôsobu uchytenia. Ľudia si obľúbili aj tzv. interiérové parfémy, ktoré môžete použiť dvoma spôsobmi. Jedným zo spôsobov je, že parfém nastriekate do interiéru auta. Keďže je to interiérový parfém, vôňa sa vám tu udrží citeľne dlhšie.

Druhou možnosťou použitia sú interiérové vône v malých plechovičkách. Aké sú ich výhody? Môžete ich uložiť prakticky kdekoľvek v aute, najčastejšie je to však používané vo dverách. Tieto vône sú vyrobené z organických olejov a prevoňajú vám celý interiér auta až na viac ako 60 dní.

Vône do ventilácie

Čistou novinkou je vôňa do ventilácie. Tento spôsob je čoraz viac populárny a obľúbený. Ako to funguje? Vône do ventilácie dostať v rôznych podobách. V hliníkovom puzdre, v uzavretom obale alebo v podobe malej postavičky. Vôňu si môžete umiestniť priamo do výdychu ventilácie, avšak odporúča sa umiestniť ju na bočné výdychy, aby nebola vôňa príliš intenzívna.

Aké sú výhody vôní do ventilácie? Sú pevne prichytené v interiéri auta, a tak vodičovi nezavadzajú vo výhľade. Majú originálne a kreatívne spracovanie. Postavičky nájdete v rôznych farbách a veľkostiach, kde má každá časť inú príjemnú vôňu. Zútulnia tak váš interiér, príjemne ho prevoňajú a vytvoria harmonické prostredie vo vašom aute.

Ďalšou veľkou výhodou je to, že vône do ventilácie nemusíte neustále meniť. Stačí do nich opätovne doplniť parfém, a tak sa zbavíte zbytočného odpadu a okrem toho ušetríte množstvo financií.

V každom prípade aj pri výbere vôní platí, že je potrebné kupovať s rozumom. Uprednostňujte menej intenzívne vône, inak by to mohlo negatívne vplývať na vaše duševné zdravie. V dnešnej dobe však nájdete širokú škálu týchto produktov, práve preto by ste s výberom nemali mať žiadny problém.

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no