Vlastníte dieselový automobil? Jeho DPF filter sa pre vás stane nočnou morou

Vlastníte dieselový automobil? Jeho DPF filter sa pre vás stane nočnou morou

- in Nesmie vám ujsť
623
Komentáre vypnuté na Vlastníte dieselový automobil? Jeho DPF filter sa pre vás stane nočnou morou

Všetci majitelia vozidiel s dieselovým motorom vyrobených po roku 2004 by mali spozornieť. Ak sa vám zdá, že plechový miláčik nemá vôbec ťah, bezdôvodne funguje a zvýšila sa mu spotreba, potom je možná na vine DPF filter, teda jedna z najdrahších súčiastok.

Čo je DPF filter?

Filter pevných častíc, ktorý môžete poznať aj pod skratkou DPF, je veľmi dôležitou súčasťou výfukového systému, pretože zabraňuje prieniku nečistôt do ovzdušia, a tým pádom šetrí životné prostredie. Všetky vozidlá, ktoré disponujú daným filtrom, môžu vojsť vo väčších mestách do nízkoemisných zón. Ak nechcete, aby došlo k poškodeniu, tak sa vám ponúka čistenie filtrov pevných častíc.

Samozrejme filter je schopný čiastočné regenerácie, ale to len každých 500 najazdených kilometrov. V ten okamih dochádza k aktívnej regenerácii filtra. Bohužiaľ aktívna regenerácia nie je stopercentná, a preto sa robí aj čistenie DPF. Ak je totiž filter zanesený, nemusí sa hneď meniť za nový. No musíte byť o tom informovaní, pretože žiadny automechanik vám o takejto možnosti nepovie.

Renovácia DPF ušetrí tisíce eur

Filter pevných častíc je drahá súčiastka, pričom jeho výmena na niektorých vozidlách vyjde na tisícky eur. Ak ich chcete ušetriť, čistenie DPF filtrov je ideálnou voľbou. Veľa automechanikov sa ihneď rozhoduje pre výmenu, ale existujú firmy vykonávajúce renovácie DPF.

Ak by ste filter odstránili a jazdili bez neho, vystavovali by ste sa riziku vysokých pokút. Ešte navyše by ste neprešli ani kontrolou STK a nebola by vám v prípade nových vozidiel uznaná ani záruka. Čistenie dokáže zrenovovať na 98 % pôvodného stavu, čo sa vskutku oplatí. Takého úspechu dosiahla spoločnosť dpf-doktor.sk, kde nájdete všetky podrobné informácie o službách a spôsoboch čistenia. Nemusíte sa ničoho báť, vaše vozidlo bude vo veľmi dobrých a skúsených rúk.

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli