Vieme, ako chrániť podvozok vozidla

Vieme, ako chrániť podvozok vozidla

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Vieme, ako chrániť podvozok vozidla
Vieme, ako chrániť podvozok vozidlaVieme, ako chrániť podvozok vozidla

Čo oči nevidia, to srdce nebolí. Toto slovenské príslovie plne sedí na väčšinu majiteľov vozidiel, ktorí majú vyblýskanú karosériu a dôkladne povysávaný interiér auta, ale podvozok je v žalostnom stave. Ak chcete, aby vám vozidlo dlho a dobre slúžilo, musíte sa starať o všetky jeho časti vrátane tých, ktoré nie sú vidieť. Čo všetko zahŕňa starostlivosť o podvozok a ako ho ochránite?

Podvozok vozidla je neustále pod zničujúcou paľbou

Spodok vášho vozidla je ohrozený počas celého roka. Iste si ako prvé predstavíte riziko v podobe posypových materiálov počas zimných mesiacov. Soľ a drobné čiastočky štrku sú pre podvozok zničujúcou kombináciou. Okrem toho musí táto časť vozidla odolávať prechodu cez záveje. Na jar a na jeseň je podvozok neustále vlhký z dôvodu dažďa alebo vašej nešetrnej jazdy, keď vojdete do kaluže vo vysokej rýchlosti. Následky sú jasné. Korózia, jemné trhliny, pukliny a uvoľnené súčiastky podvozka.

Korózia ohrozuje všetky autá, nové i staré

Už spomínaná korózia je na opravu veľmi náročná. Novšie modely vozidiel síce vyjdú z výrobnej linky s akou – takou ochranou, ale ani tá nie je dostatočná po dlhšej dobe prevádzky. Zväčša chráni podvozok počas prvého roka jazdy. Jedinou možnosťou, ako zabrániť korodovaniu podvozka a iných častí vozidla je prevencia. V prvom rade ide o pravidelné čistenie celého vozidla, lakovanie karosérie a ochranu podvozka pomocou špeciálnych prípravkov. Jedným z nich je veľmi účinný konzervačný prostriedok s názvom Chamaleon. Tento prípravok ochráni nielen podvozok, ale tiež časti karosérie alebo podbehy pred odlietavajúcimi kamienkami, soľou, štrkom, pieskom, vodou a vlhkosťou. Čiastočne zafixuje povrch, ktorý sa tak stane odolnejším voči vibráciám. Pozor na to, aby bol striekaný povrch obrúsený, zbavený korózie a nečistôt. Chamaleon kúpite v obchodoch alebo e–shopoch farby laky.

A čo umývanie podvozka?

Hlavne v zime by ste mali podvozok občas umyť, aby ste z neho odstránili chemické posypové materiály. Pozor však na to, že podvozok by ste mali čistiť s nižším tlakom vody. Preto je lepšie dať prednosť klasickej hadici na polievanie záhrady pred vysokotlakovými hadicami v samoobslužných staniciach. Pri umývaní podvozku nezabudnite ani na pneumatiky a disky. Vďaka zvýšenej starostlivosti o vozidlo dosiahnete úsporu na opravách.

 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no