Variabilné pracovné odevy pre každú firmu

Variabilné pracovné odevy pre každú firmu

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Variabilné pracovné odevy pre každú firmu
Variabilné pracovné odevy pre každú firmu

Uvažujete nad kúpou nových pracovných odevov pre zamestnancov? Pri zmene uniformy buďte obozretní a vyberajte časti oblečenia, ktoré poskytnú pracovníkom maximálny komfort. Ten dosiahnete tak, že zvolíte správnu kombináciu jednotlivých kúskov pracovných odevov.

Pracovné oblečenie sa skladá z viacerých častí

Pracovné oblečenie nemusí vyzerať ako zo starých čiernobielych filmov. Už dávno sú minulosťou modré montérky a gumáky. Dnešné pracovné odevy sú pohodlné a vyzerajú trendovo. Zamestnanom umožňujú voľný pohyb, cítia sa v nich pohodlne a sú spokojní. Pozor však na výber jednotlivých kúskov. Nebuďte leniví, nájdite si dostatok času na kúpu nových odevov a oblečenie pre zamestnancov vyberajte obozretne podľa typu práce či ročného obdobia.

Pracovné oblečenie do teplého počasia

Letné pracovné oblečenie musí byť prispôsobené práci do horúceho počasia. Ak vaša firma nedisponuje klimatizáciou resp. práca sa vykonáva v exteriéri, vyberte pracovníkom oblečenie, ktoré je ušité zo vzdušných a pot sajúcich materiálov. Podobné parametre musí spĺňať aj pracovná obuv. Ktoré kúsky oblečenie sa hodia k práci v teplom prostredí? Základom je pracovné tričko, ktoré môže byť unisex alebo určené len pre pánov či dámy. Tričko môžete nahradiť polokošeľou. K tričku dokúpte zamestnancom buď nohavice, šortky alebo kombinézu s odnímateľnou spodnou časťou nohavíc. Možnosťou je tiež vesta, ktorej výhodou je veľké množstvo úložného priestoru, vreciek alebo pútok na pracovné nástroje. Nezabudnite ani na pokrývku hlavy, najlepšie šiltovku alebo šatku. Zamestnanci vám budú vďační za slnečné okuliare. Dôležité sú tiež drobnosti akými sú napríklad ponožky alebo ochranné okuliare do náročného prostredia.

Pracovné oblečenie do zimného počasia

Pracovné odevy do chladného počasia sa prakticky skladajú z tých istých kúskov ako do teplého. Rozdiel je len v materiály, ktorý musí hriať a opäť odvádzať vlhkosť z tela. K tričku a kombinéze dokúpte zateplenú bundu, košeľu, rukavice, pracovnú mikinu, termo bielizeň a teplú čapicu. Každý kus oblečenia by mal disponovať reflexnými prvkami a vreckami. Na namáhaných častiach odevov miestach oceníte všité spevnené časti. Životnosť odevov sa zvyšuje v závislosti od kvality materiálu a následnej správnej starostlivosti o oblečenie.

 

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už