Najpredávanejšie typy nosičov na bicykle

Najpredávanejšie typy nosičov na bicykle

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Najpredávanejšie typy nosičov na bicykle
Najpredávanejšie typy nosičov na bicykle

Na našich cestách nie je už ničím nezvyčajným pohľad na automobil s nosičom bicyklov. Športovanie v prírode počas teplejších mesiacov neodmysliteľne patrí k dovolenke alebo voľným víkendom. Bicykle prevážané do vzdialenejších miest sú na nosičoch v bezpečí a vy si vďaka nim môžete cyklistiku užívať nielen v tuzemsku, ale aj v zahraničí.

Poznáme dvoch víťazov

V zásade sa vyrábajú tri typy nosičov bicyklov. Ide o nosiče bicyklov na piate dvere, na strechu alebo nosiče bicyklov na ťažné. Posledné dva menované nosiče sú najviac preferované a predávané. Každý z nich má svoje plusy i mínusy, ktoré je potrebné pri kúpe dobre zvážiť. Nosič na piate dvere patrí síce medzi najlacnejšie modely, ale jeho veľkou nevýhodou je sťažený výhľad cez zadné okno. Potrápiť by vás mohol s týmto nosičom aj prístup do kufra vozidla. Buď by ste museli celý nosič z dvier odmontovať, alebo držať dvere otvorené spolu s nosičom a bicyklom, čo je pri viacerých bicykloch umiestnených na nosiči takmer nemožné. Jeho výhoda spočíva okrem ceny v tom, že máte voľný priestor na streche, na ktorú môžete umiestniť strešné boxy. Boxy na strechu sa vám budú hodiť predovšetkým počas dlhých ciest s celou rodinou, pretože sa do nich zmestia kufre, detské kočíky, cyklovozíky alebo rôzne športové náradie.

Nosiče bicyklov na strechu a na ťažné

Nosiče bicyklov na strechu automobilu sa montujú na priečniky, ktoré si musíte k nosiču dokúpiť podľa typu vášho vozidla. Tento model nosiča nie je drahý a po demontáži sa dá schovať do kufra alebo pod posteľ v spálni. Jeho veľkou výhodou je práve skladnosť. Na streche vozidla sú bicykle v bezpečí a neznečisťujú sa počas jazdy tak, ako keď sú pripevnené na ťažné alebo na piate dvere. S bicyklami na streche sa mierne zvýši spotreba automobilu a problém budete mať pri vstupe do nízkych garáží. Značne problematické je tiež vyloženie bicykla do veľkej výšky. Ak vám tento spôsob prevozu bicyklov nevonia, vsaďte na nosiče bicyklov na ťažné zariadenie, ktoré sa delia na závesné a plošinové. Nosič na ťažné má len dve nevýhody – bicykle sa pri prevoze viac znečisťujú a na nosič je potrebné namontovať tretiu poznávaciu značku. Montáž a nakladanie bicyklov na tento typ nosiča sú veľmi jednoduché, úkony zaberú len zopár minút. Niektoré modely nosičov na ťažné sa dajú sklápať, a preto s nimi môžete jazdiť hoci aj po celý rok. Bez problémov sa dostanete do garáže, máte voľný prístup do kufra a k dispozícii priestor na streche.

 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no