V lete na motorku jedine v textilnom moto oblečení

V lete na motorku jedine v textilnom moto oblečení

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na V lete na motorku jedine v textilnom moto oblečení
V lete na motorku jedine v textilnom moto oblečeníV lete na motorku jedine v textilnom moto oblečení

Vieme, že koža je koža a väčšina motorkárov túži na svojom stroji vyzerať neodolateľne. V lete by ste však predsa len mali dať prednosť textilnému oblečeniu. V mnohých prípadoch vyzerá rovnako, ak nie lepšie, ako kožené moto oblečenie a predovšetkým sa v ňom počas horúcich dní nebudete potiť.

Myslite na bezpečnosť a pohodlie

Napriek tomu, že kožené motorkárske oblečenie akosi neodmysliteľne patrí ku každému motorkárovi, sú momenty, kedy budete ďakovať za textilný variant. Kožené oblečenie je síce veľmi trendové, perfektne sedí na tele a hlavne drží chrániče na správnych miestach, ale počas horúčav a dažďa ho budete preklínať. Koža je len málo priedušná a telo sa pod ňou potí aj napriek tomu, že si pod koženú kombinézu oblečiete bavlnenú bielizeň. Zároveň je koža nasiaknutá vodou veľmi ťažká a pohyb v nej je takmer nemožný. Preto tak, ako si vyberáte prilby na motorku, tak si premyslene vyberte aj oblečenie.

Výhody textilného moto oblečenia

Motorkárske oblečenie vyrobené z textilu vo vzhľade či dizajne nezaostáva za koženým. Môžeme povedať, že motorkári, ktorí dali takému oblečeniu prednosť, sa už ku koži nevrátili. Nové inovatívne metódy pri výrobe textílií pre motorkárske oblečenie zaručujú nielen bezpečnosť jazdy, ale aj maximálny komfort za každého počasia. Je jedno, či siahnete po kombinéze, alebo dáte prednosť bunde s nohavicami. V oboch prípadoch sa budete vďaka ohybnosti materiálu cítiť pri každom pohybe veľmi pohodlne. Textilné oblečenie na motorky je tvorené viacerými vrstvami. Vrchná sa stará o nepremokavosť, stredná vrstva zvyšuje ochranu a spodná zabezpečuje termoreguláciu. Vrchná nepremokavá membrána odvádza nielen vodu počas dažďa, ale sa tiež stará o odvod potu z pokožky.

Textilné oblečenie impregnujte

O kožené aj textilné motorkárske oblečenie je potrebné sa náležite starať. Vďaka správnej starostlivosti predĺžite životnosť oblečenia a uchováte jeho vlastnosti. Viete, čo je na textilnom oblečení skvelé? Nemusíte ho prácne čistiť handričkou ako kožené. Jednoducho oblečenie operiete v práčke pri nižšej teplote bez žmýkania. Pri praní nepoužívajte klasické prášky na pranie, ale špeciálne gély určené na čistenie moto oblečenia. Po opraní nechajte oblečenie voľne uschnúť. Vonkajšie vodovzdorné membrány ochránite pomocou impregnácie. Kompletnú ponuku oblečenia pre motorkárov, doplnkov, chráničov či prílb za skvelé ceny nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline.

 

 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no