Ktorý nosič bicyklov je vhodný pre váš automobil

Ktorý nosič bicyklov je vhodný pre váš automobil

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Ktorý nosič bicyklov je vhodný pre váš automobil
Ktorý nosič bicyklov je vhodný pre váš automobilKtorý nosič bicyklov je vhodný pre váš automobil

Milovníkom cyklistického športu by nemal vo výbave k automobilu chýbať nosič bicyklov. Pri kúpe nosiča na bicykle by ste však mali prihliadať na možnosti vášho vozidla. Niekedy sa cyklisti snažia ušetriť a napokon zistia, že si mali radšej priplatiť a kúpiť si iný nosič, s ktorým sa lepšie manipuluje. Na výber máte tri tipy nosičov – na ťažné, na strechu a na piate dvere.

Nosič bicyklov na piate dvere

Nosič bicyklov na piate dvere je vhodný len pre vozidlá, ktoré nemajú predĺženú zadnú časť. Výhodami nosiča na piate dvere je nielen cena, ale taktiež to, že na strechu môžete pripevniť strešné boxy, ktoré zvýšia objem úložného priestoru vo vozidle. Túto možnosť ocenia predovšetkým rodiny s deťmi, ktoré potrebujú k batožine pribaliť detské kočíky alebo cyklovozíky. S týmto typom nosiča sa síce dobre manipuluje, ale na druhej strane budete mať sťažený výhľad cez zadné okno, nedokážete sa dostať do kufra a hrozí odretie laku vozidla. Nosič bicyklov na piate dvere patrí medzi najlacnejšie typy nosičov s jednoduchým upínaním.

Nosič bicyklov na ťažné

Nosiče bicyklov na ťažné sú najviac praktické, rýchlo sa upínajú a neprekážajú pri výhľade alebo pri otváraní kufra. Dajú sa sklopiť a na vozidle ich môžete mať namontované aj v čase, keď bicykle neprevážate. Samozrejme, že tento typ nosiča je možné primontovať iba k vozidlu, ktoré disponuje ťažným zariadením. Ak vlastníte elektrobicykel, iný variant ako nosič na ťažné pre vás neprichádza v úvahu kvôli vysokej hmotnosti bicykla. Na nosič na ťažné je možné umiestniť až štyri bicykle. Nosič na ťažné je prenosný t.j. sa dá využiť na akomkoľvek automobile s ťažným zariadením. Jedinou nevýhodou je to, že na tomto type nosiča musíte mať pripevnenú poznávaciu značku – buď si zaobstaráte tretiu, alebo dočasne premiestnite značku zo zadnej časti vozidla na nosič.

Nosič bicyklov na strechu

Pri kúpe nosiča na strechu prihliadajte na nosnosť strechy a výšku vášho vozidla. Pozor si dávajte hlavne pri elektrobicykloch, ktoré vážia desiatky kilogramov. Problém budete mať pri vykladaní bicyklov, keďže vo výške sa s nimi horšie manipuluje. Rátajte s tým, že pri vykladaní si sami neporadíte. Nevýhodou je tiež vyššia spotreba vozidla, nutnosť kúpy strešného nosiča a nemožnosť vojsť do nižšej garáže. Výhodami sú naopak veľmi dobrá cena, skladnosť a kompatibilita nosiča so všetkými modelmi priečnikov, takže môžete nosič využívať na viacerých vozidlách.

 

 

 

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.