Tip na kvalitné zimné pneumatiky

Tip na kvalitné zimné pneumatiky

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Tip na kvalitné zimné pneumatiky
Tip na kvalitné zimné pneumatikyTip na kvalitné zimné pneumatiky

Práve tieto dni je ten čas, kedy veľa motoristov zisťuje, že ich zimné pneumatiky doslúžili. Ak patríte medzi nich, iste si zo širokej ponuky na internete alebo v kamenných obchodoch vyberiete. My vám prinášame tip na kvalitné a cenovo dostupné pneumatiky Nexen.

S výmenou pneumatík nečakajte do poslednej chvíle

Vymieňať letné za zimné pneumatiky až na poslednú chvíľu sa neoplatí. Na jednej strane vás môže zo dňa na deň prekvapiť počasie. Na druhej strane s blížiacim sa zákonným termínom na výmenu pneumatík bývajú všetky pneuservisy obsadené. Nejednému motoristovi sa prihodila kvôli obsadeným servisom nepríjemná situácia, že zostali niekoľko dní bez svojho vozidla. Možnosťou vyhnúť sa týmto peripetiám je obutie celoročných pneumatík. Dávajte si však pozor na to, že takéto pneumatiky nie sú vhodné pre motoristov, ktorí sa často pohybujú vo vysokohorskom teréne. Ich vlastnosti vám v takomto teréne nedokážu zaručiť maximálnu bezpečnosť. Zároveň nepatria medzi najlacnejšie pneumatiky. Odporúčame vám sa spoľahnúť na kvalitné zimné pneumatiky, napríklad z dielne juhokórejskej značky Nexen.

Nexen je zárukou dobrej kvality za dobrú cenu

Zimné pneumatiky Nexen Winguard Sport 2 sú určené pre menšie osobné vozidlá a tiež pre majiteľov SUV vozidiel. Značenie pneumatík hovorí, že ide o pneumatiky, ktoré sú oproti predchodcom viac odolné voči zaťaženiu. Je to vďaka tomu, že sa výrobcovia postarali o zosilnenie celej konštrukcie pneumatiky. S Nexen pneumatikami si môžete dovoliť aj športovejšiu či svižnejšiu jazdu, nemusíte sa báť ostrých zákrut. Pneumatiky sa veľmi dobre držia na zasneženej i mokrej vozovke. Keď sa bližšie pozrieme na dezén, je badateľné, že smerové drážky sú ako stvorené na jazdu po uvedenom teréne. Drážky sú tvorené písmenom V. Zároveň je počet drážok oveľa vyšší ako u iných pneumatík v tejto triede. O type drážok v tvare písmena V je známe, že sú najlepším variantom pre odvod snehu, vody alebo blata. Vďaka tejto vlastnosti drážky zostávajú suché a pneumatiky stabilne udržia automobil aj na takej vozovke, kde by mali iné pneumatiky problém s priľnavosťou. Zimný 3D profil pneumatiky prináša šoférovi istotu ovládateľnosti auta pri akejkoľvek rizikovej situácii. Ako bonus si jazdu užijete bez rušenia, keďže ide o veľmi tiché pneumatiky.

 

 

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.