Snehové reťaze využijete na každom type vozidla

Snehové reťaze využijete na každom type vozidla

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Snehové reťaze využijete na každom type vozidla
Snehové reťaze využijete na každom type vozidlaSnehové reťaze využijete na každom type vozidla

Snehové reťaze nepatria len do výbavy majiteľov malých osobných vozidiel. Zídu sa tiež majiteľom dopravných firiem, spoločnostiam venujúcim sa údržbe vozoviek alebo lesníkom pri odstraňovaní havárií počas tuhej zimy.

Bez snehových reťazí vám hrozí vysoká pokuta

Uvedomelí majitelia vozidiel vedia, že snehové reťaze im môžu zachrániť život. Niektorí šoféri vozia so sebou reťaze len preto, lebo sa boja pokuty. A ostatní motoristi riskujú jazdu bez reťazí. Dúfame, že patríte do prvej skupiny a viete, že reťaze v zasneženom teréne vám pomôžu prejsť cez vysoké záveje, odvrátia riziko zapadnutia do snehu alebo šmyku. V týchto situáciách by ste sa nemali spoliehať len na textilné alebo chemické reťaze. Tie sú iba dočasnou náhradou. Napríklad textilné reťaze sú vhodné skôr na zľadovatenú vozovku a vo vysokom snehu vám skoro vôbec nepomôžu. Navyše sa zničia enormne rýchlo, a to predovšetkým na vozovke, ktorá je len na niektorých úsekoch pokrytá snehom. Na asfalte sa totiž textil ihneď pretrhne. Chemické reťaze vo forme sprejov sa z pneumatiky vyjazdia po pár kilometroch. Je teda zrejmé, že investícia do kvalitných oceľových reťazí akými sú snehové reťaze pewag sa naozaj vyplatí. Ako je to však s traktormi alebo nákladnými vozidlami? Sú reťaze efektívnym nástrojom aj pri týchto vozidlách?

Na čo slúžia snehové reťaze pre traktory

Reťaze na nákladné vozidlá alebo snehové reťaze na traktor majú oveľa vyššiu životnosť ako reťaze na osobné vozidlá. Nemusíte sa preto obávať, že by ste ich museli každý rok vymieňať. Dokonca ani ich údržba alebo opravy nie sú finančne nákladné. Snehové reťaze by si mala zaobstarať každá firma, ktorá sa zaoberá údržbou ciest, stavebnými a lesnými prácami či nákladnou dopravou. Blíži sa zima, a preto sa spoločnosti musia pripraviť na snehovú nádielku a jej následné odhŕňanie. Na odhŕňanie sa často využívajú traktory, ktoré sú s pripevnenou radlicou efektívnejšie ako klasické stroje na úpravu ciest. S nasadenými snehovými reťazami sa traktor lepšie rozíde, má vyššiu trakciu, záber pri odhŕňaní a tiež brzdenie je oveľa bezpečnejšie. Snehové reťaze inštalované na traktory oceníte aj pri zjazde zo strmého kopca alebo pri prudkom stúpaní. Do horšie dostupného, úzkeho terénu sa traktor nedostane. V tomto prípade nastupuje na scénu štvorkolka, pre ktorú sa tiež vyrábajú snehové reťaze. V každom prípade snehové reťaze značne urýchlia zimnú údržbu ciest a sú potrebné aj z hľadiska bezpečnosti pracovníkov.

 

 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no