Správna GPS navigácia do vášho auta

Správna GPS navigácia do vášho auta

- in Auto
0
Komentáre vypnuté na Správna GPS navigácia do vášho auta

Presunúť sa vozidlom z jedného bodu do toho druhého, pomedzi pridať ešte ďalšiu zastávku a vybrať si tú najefektívnejšiu cestu sa niekedy môže pre šoféra zdať ako nadľudský výkon. Našťastie sú technológie už tak pokročilé, že sa na ne môžeme spoľahnúť aj v oblasti navigácie vozidiel. Ak práve potrebujete novú GPS navigáciu do vášho automobilu, poradíme vám, ako ju vybrať.

Zabudnite na mobilné aplikácie

GPS navigácia je akronym pre anglickú frázu Global Positioning System, čo je vlastne systém založený na satelitnej navigácii. Pri výbere GPS navigácie však musíte poznať určité parametre či funkcie, aby ste sa presvedčili, že si zvolíte do auta tú správnu. Ak neviete, na čo si máte dávať pozor, my vám s našimi tipmi poradíme, aby bola vaša GPS navigácia do auta kvalitná, spoľahlivá a fungovala podľa vašich predstáv. Už viac nemusíte používať na navigáciu mobilné aplikácie vo vašom smartfóne, pri ktorých sa musíte spoliehať na dobrý signál internetu a vyrušuje vás každý telefonát či správa, ktoré obrazovku s cestou na chvíľu zmenia.

Faktory výberu správnej GPS navigácie

Ako prvý faktor vás môže zaujímať cena GPS navigácie. Od tej bude záležať napríklad aj to, koľko zmapovaných krajín budete mať k dispozícii. Čím drahšia navigácia, tým viac máp môžete využívať na svojich cestách. Avšak, pravidelne musíte myslieť aj na ich aktualizovanie. Situácia s infraštruktúrou sa vyvíja a aby ste si zaručili efektivitu vypočítaných trás, je nutné urobiť každé tri až štyri mesiace aktualizáciu máp. Budete tak mať istotu, že vás systém vedie najrýchlejšou dostupnou trasou. Nastaviť si môžete aj trasy bez využívania mýtnych ciest a, samozrejme, využívať môžete aj hlasovú navigáciu, ak je to pre vás praktickejšie.

Pri výbere GPS navigácie si dávajte pozor aj na veľkosť displeja, čo môže mať vplyv na jednoduchosť jej dotykového ovládania. Ak často cestujete na miesta, ktoré nepoznáte, môže sa vám hodiť funkcia zobrazovania záujmových bodov na mapách. K tým patria okrem parkovísk, čerpacích staníc ako miest dôležitých pre motoristov, aj pamiatky a turisticky obľúbené miesta.

Zaujímať vás môže aj pokročilá funkcia prijímaču RDS-TMC. Ide o technológiu, vďaka ktorej vaša GPS navigácia za chodu prijíma aktuálne informácie o situácii na cestách a nastavuje vám podľa toho trasu. Už sa vám viac nestane, že by ste prišli do uzavretej ulice, neprekvapia vás práce na cestách a efektívne sa vyhnete uzávierkám.

Tieto dôležité rady pre motoristov by vám mali uľahčiť výber GPS navigácie, ktorá vám bude slúžiť v automobile aj niekoľko rokov a vaše cesty budú bez problémov. S kvalitnou navigáciou sa dostanete do cieľa rýchlo a efektívne.

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.