Potrebujete hliníkové profily? Za dobré ceny ich kúpite na TME.eu

Potrebujete hliníkové profily? Za dobré ceny ich kúpite na TME.eu

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Potrebujete hliníkové profily? Za dobré ceny ich kúpite na TME.eu

Hliník je unikátny materiál, ktorý je veľmi ľahký, pritom pevný a dobre spracovateľný. Nepodlieha klasickej korózii ako železo a je tak považovaný za bezúdržbový materiál. Dnes sa veľmi často používajú práve hliníkové profily, ktoré slúžia ako konštrukčné prvky v rôznych odvetviach.

Využitie hliníku je obrovské

Ešte pred pár desiatkami rokov bol hliník hitom kuchýň. Remoska mala nádobu z hliníku, hliníkové boli tiež príbory či kuchynské náčinie. Tu však stratil svoju reputáciu, pretože sa ukázalo, že s jeho zdravotnou nezávažnosťou pri styku s potravinami, naviac za tepla, to nie je úplne v poriadku. V iných odvetviach sa naopak hliníkový boom ešte viac odštartoval. Hliníkové okná sú dnes považované za tie najkvalitnejšie. Kto hľadá bezúdržbový, a súčasne dizajnovo vydarený nábytok, ten si kúpi hliníkový. Žiadané sú hliníkové strechy, ale aj opláštené fasády z hliníku. Je to skvelý materiál na odvodnenie striech, parapety, pre konštrukcie zimných záhrad aj pre celopresklené konštrukcie stavieb. Hliník sa uplatní na otopných telesách, samozrejme tiež v doprave, vrátane leteckej.

Hliník v sebe dokáže kombinovať štyri skvelé vlastnosti: nízku hmotnosť, bezúdržbovosť, odolnosť a perfektný vzhľad. Už dávno tiež nie je tým šedým surovým materiálom. Výrobky z hliníku môžu byť akýchkoľvek farbách.

Hliníkové profily ako skvelý polotovar pre mnoho odvetví

Veľmi časté použitie majú v rôznych odvetviach hliníkové profily. Sú to predpripravené profilové výrobky, ktoré sa dajú použiť ako základ rôznych konštrukcií, tiež ako svetlolamy, pre vonkajšie a vnútorné žalúzie a mnoho ďalších výrobkov. Používajú ich veľké firmy, ale zaujímajú aj domácich majstrov, ktorí si chcú z hliníkových profilov postaviť napríklad konštrukciu voliéry pre andulky či záhradné pareniská. Z hliníkových profilov sa stavajú tiež 3D tlačiarne.

Kam pre hliníkové profily?

Väčším problémom býva zohnať hliníkové profily, naviac za dobrú cenu. Skupina TME – Transfer Multisort Elektronik, ktorá má svoje zastúpenie taktiež na Slovensku, dodáva nielen elektronické komponenty, ale aj hliníkové profily za skvelé ceny. Firma predáva hliníkové profily od dvoch dodávateľov: predovšetkým od firmy KRAFTBERG ale tiež od ELESA+GANTER. Či už teda hľadáte v obchodoch a na internete „hlinikové profily“, „hliníkové profily“ alebo „hlinikove profily“, pozrite sa vždy najprv na sortiment TME.

E-shop TME.eu vám ponúkne perfektné a logické vyhľadávanie hliníkových profilov, a to nielen podľa výrobcu. Vyberať si máte možnosť profily v rôznych dĺžkach, od 100 mm až po 2 m. Vyberať si môžete podľa šírky profilu a šírky drážky. K dispozícii je ako parameter výberu taktiež index pevnosti Wx aj Wy. Ďalšími kritériami voľby môžu byť moment zotrvačnosti a moment zotrvačnosti Ix. V e-shope nájdete hliníkový profily kruhových aj štvorcových prierezov, taktiež profily s drážkami, vrátane rohových. V sortimente nechýbajú ani profily pre výrobu 3D tlačiarní. U každého ponúkaného profilu nájdete aj kvalitný technický nákres jeho rozmerov, vrátane ďalších parametrov.

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.