Potrebujete hliníkové profily? Za dobré ceny ich kúpite na TME.eu

Potrebujete hliníkové profily? Za dobré ceny ich kúpite na TME.eu

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Potrebujete hliníkové profily? Za dobré ceny ich kúpite na TME.eu

Hliník je unikátny materiál, ktorý je veľmi ľahký, pritom pevný a dobre spracovateľný. Nepodlieha klasickej korózii ako železo a je tak považovaný za bezúdržbový materiál. Dnes sa veľmi často používajú práve hliníkové profily, ktoré slúžia ako konštrukčné prvky v rôznych odvetviach.

Využitie hliníku je obrovské

Ešte pred pár desiatkami rokov bol hliník hitom kuchýň. Remoska mala nádobu z hliníku, hliníkové boli tiež príbory či kuchynské náčinie. Tu však stratil svoju reputáciu, pretože sa ukázalo, že s jeho zdravotnou nezávažnosťou pri styku s potravinami, naviac za tepla, to nie je úplne v poriadku. V iných odvetviach sa naopak hliníkový boom ešte viac odštartoval. Hliníkové okná sú dnes považované za tie najkvalitnejšie. Kto hľadá bezúdržbový, a súčasne dizajnovo vydarený nábytok, ten si kúpi hliníkový. Žiadané sú hliníkové strechy, ale aj opláštené fasády z hliníku. Je to skvelý materiál na odvodnenie striech, parapety, pre konštrukcie zimných záhrad aj pre celopresklené konštrukcie stavieb. Hliník sa uplatní na otopných telesách, samozrejme tiež v doprave, vrátane leteckej.

Hliník v sebe dokáže kombinovať štyri skvelé vlastnosti: nízku hmotnosť, bezúdržbovosť, odolnosť a perfektný vzhľad. Už dávno tiež nie je tým šedým surovým materiálom. Výrobky z hliníku môžu byť akýchkoľvek farbách.

Hliníkové profily ako skvelý polotovar pre mnoho odvetví

Veľmi časté použitie majú v rôznych odvetviach hliníkové profily. Sú to predpripravené profilové výrobky, ktoré sa dajú použiť ako základ rôznych konštrukcií, tiež ako svetlolamy, pre vonkajšie a vnútorné žalúzie a mnoho ďalších výrobkov. Používajú ich veľké firmy, ale zaujímajú aj domácich majstrov, ktorí si chcú z hliníkových profilov postaviť napríklad konštrukciu voliéry pre andulky či záhradné pareniská. Z hliníkových profilov sa stavajú tiež 3D tlačiarne.

Kam pre hliníkové profily?

Väčším problémom býva zohnať hliníkové profily, naviac za dobrú cenu. Skupina TME – Transfer Multisort Elektronik, ktorá má svoje zastúpenie taktiež na Slovensku, dodáva nielen elektronické komponenty, ale aj hliníkové profily za skvelé ceny. Firma predáva hliníkové profily od dvoch dodávateľov: predovšetkým od firmy KRAFTBERG ale tiež od ELESA+GANTER. Či už teda hľadáte v obchodoch a na internete „hlinikové profily“, „hliníkové profily“ alebo „hlinikove profily“, pozrite sa vždy najprv na sortiment TME.

E-shop TME.eu vám ponúkne perfektné a logické vyhľadávanie hliníkových profilov, a to nielen podľa výrobcu. Vyberať si máte možnosť profily v rôznych dĺžkach, od 100 mm až po 2 m. Vyberať si môžete podľa šírky profilu a šírky drážky. K dispozícii je ako parameter výberu taktiež index pevnosti Wx aj Wy. Ďalšími kritériami voľby môžu byť moment zotrvačnosti a moment zotrvačnosti Ix. V e-shope nájdete hliníkový profily kruhových aj štvorcových prierezov, taktiež profily s drážkami, vrátane rohových. V sortimente nechýbajú ani profily pre výrobu 3D tlačiarní. U každého ponúkaného profilu nájdete aj kvalitný technický nákres jeho rozmerov, vrátane ďalších parametrov.

You may also like

Trojkolky pre nové pocity pri riadení

Pravidlo menej je viac iste neplatí pre trojkolky.