2 tipy, kam na výlet s novým Opel Astra

2 tipy, kam na výlet s novým Opel Astra

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na 2 tipy, kam na výlet s novým Opel Astra

Je tu leto, obdobie ako stvorené na cesty. Kratšie či dlhšie. Dvojnásobne to láka vtedy, keď máme nové auto. Chcete prevetrať svoj Opel Astra alebo vlastníte Opel Grandland? Poradíme vám, kam na výlet v rámci Slovenska.

Kláštor Veľká Skalka – autom za históriou

Toto čarovné miesto nájdete pri Trenčíne. Ide o pútnické miesto vytesané do skaly s podzemnými chodbami a jaskyňou. Niekdajšie sídlo benediktínskeho opátstva. Jeho korene siahajú do 13. storočia. A dostanete sa sem veľmi ľahko a rýchlo. Východiskovým bodom môže byť obec Zamarovce. Alebo sa stačí iba držať informačných tabúľ o historickej pamiatke, ktorých je cestou mnoho a nedá sa ich neviedieť. Zaparkujete hneď pod kláštorom na veľkom poľnom parkovisku a z neho to je len asi 5 minút chôdze. Ten krátky mierny kopec vás isto nezničí. Ideálny výlet autom, čo poviete?

Haluzická tiesňava – výlet autom do „malých Jánošíkových dier”

Táto lokalita je medzi turistami veľmi obľúbená. Niet sa čomu čudovať. Dalo by sa povedať, že ide o Jánošíkove diery v malom. V súčasnosti má kaňon dĺžku zhruba jeden kilometer, hĺbku 50 metrov a šírku okolo 200 metrov. Východiskovým bodom môže byť obec Bošáca alebo Trenčianske Bohuslavice. Odtiaľ je to do malej dedinky Haluzice len na skok. Zaparkujete kúsok od obecného úradu priamo pri cieli výletu. Máte dve možnosti. Buď sa nechať pohltiť náučným chodníkom priamo dole od cesty, alebo si vykráčate mierny svah a pozriete si aj ruinu kostola na mieste niekdajšieho hradiska z čias Veľkej Moravy. A až potom prejdete do tiesňavy z opačnej strany. Záleží, koľko toho chcete vidieť.

Vyberte si auto na výlety

Či už vlastníte dynamický Opel Astra, alebo Opel Grandland, v ktorom sa skĺbil športový charakter a dobrodružný duch, prípadne výrazný Opel Corsa, rozhodne ich nechcete len tak nechávať stáť v garáži. Ak ešte len premýšľate nad kúpou nového auta, aby ste mohli chodiť na výlety, príďte si najprv vyskúšať predvádzacie vozidlá ku nám do MaH. Naše dlhoročné skúsenosti sú tu pre vás.

 

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už