Ohradenie záhrad, sadov či viníc: zvoľte si správne chovateľské pletivo

Ohradenie záhrad, sadov či viníc: zvoľte si správne chovateľské pletivo

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Ohradenie záhrad, sadov či viníc: zvoľte si správne chovateľské pletivo
Ohradenie záhrad, sadov či viníc: zvoľte si správne chovateľské pletivoOhradenie záhrad, sadov či viníc: zvoľte si správne chovateľské pletivo

Šesť hranné chovateľské pletivo, chovateľské zvárané siete a uzlové pletivo slúžia na oplotenie pozemku poľnohospodárskeho alebo lesníckeho charakteru. 

Chovateľské pletivo a uzlové pletivá sú určené na oplotenie záhrad, viníc, sadov, pastvín, lesných škôlok a fariem. Hlavnou úlohou týchto typov oplotenia je vymedziť hranice pozemkov a chrániť ich pred neželanými návštevníkmi, napríklad v podobe lesnej zveri.

Na oplotenie poľnohospodárskych a lesníckych areálov sa najčastejšie využívajú 6-hranné chovateľské pletivo, chovateľské zvárané siete a uzlové pletivo. Aké sú medzi nimi rozdiely? 

Šesť hranné chovateľské pletivo 

6-hranné chovateľské pletivo má svoje uplatnenie v chovateľstve, lesníctve, stavebníctve a aranžérstve. Chovatelia hydiny a menších hospodárskych zvierat ho používajú na zhotovenie králikární, kurníkov a ohrád pre domáce zvieratá. 

Predstavuje spoľahlivú ochranu stromčekov v lesných škôlkach. V stavebníctve slúži ako nosič omietky alebo izolácia potrubia. 

6-hranné chovateľské pletivo sa vyrába vo výške 50 a 100 cm, vo veľkosti oka od 13 do 25 mm. Môže byť pozinkované alebo poplastované. Jedno balenie chovateľského 6-hranného pletiva má buď 25 metrov, alebo 50 metrov. 

Chovateľské zvárané siete 

Chovateľské zvárané siete sa s obľubou používajú na oplotenie pozemku s menšími hospodárskymi zvieratami. Zabezpečujú, aby zvieratá neprekročili ohradený pozemok a zároveň zabraňujú vniknutiu nežiaducich hostí za oplotenie. Dajú sa využiť aj na stavbu klietok pre vtáky. 

Pletivo je odolné voči poveternostným vplyvom vďaka pozinkovaniu, alebo vysokoadhéznemu plastu. Dostupné je vo výške 1 meter, vo veľkosti oka od 6 do 25 mm. 

Uzlové pletivo 

Uzlové pletivo predstavuje lacný a spoľahlivý variant oplotenia pastvín, ohrád pre zvieratá a lesných škôlok. Stavebníci po ňom siahnu vtedy, keď potrebujú dočasný plot okolo stavby. 

Uzlové pletivo je zhotovené z pozinkovaného drôtu a dodáva sa v rôznych výškach. V jednom balení je 50 metrov pletiva.

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no