Skúste taliansku značku Fiat

Skúste taliansku značku Fiat

- in Auto, Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Skúste taliansku značku Fiat
Skúste taliansku značku Fiat

Značka Fiat je známa už mnoho rokov, konkrétne bola založená už v roku 1899 v Turíne. Tento rok je spojený aj so začiatkom výroby prvého automobilu pod touto značkou, ktorý sa nazýval Fiat 3 ½ HP.

Rok 1910 znamenal pre túto značku aj obohatenie ponuky, konkrétne v tomto roku vznikol prvý model Fiat Tipo, čo predstavovalo obrovský zlom nielen v popularite tejto značky ale tiež aj v spoľahlivosti a dostupnosti vozidiel.

História spoločnosti Fiat sa viaže aj s pretekárskymi súťažami. Už v roku 1901 sa auto tejto značky zúčastnilo pretekárskej súťaže. Medzi známe modely patrí napríklad Mephistopheles, ktorý v období svojho pôsobenia spôsobil prevrat v rýchlostnej jazde. Takto by sme mohli pokračovať až do súčasnosti a predstavovať vám výrazné okamihy vzniku jednotlivých vozidiel a ich špecifiká. Poďme sa však teraz preniesť do súčasnosti a pozrieť si novinky, ktoré Fiat ponúka.Fiat Tipo

Fiat Tipo

Nový Fiat Tipo predstavuje naozaj novinku na trhu, pričom sa pýši skvelým dizajnom, dostupnou cenou a aj dobrou výbavou. Výrazná modernizácia dizajnu spôsobila, že tento model vyzerá nesmierne mladistvo a podmanivo. Okrem estetickej stránky však Fiat vylepšil aj motorizáciu, čo prakticky znamená, že tieto vozidlá majú väčší výkon. Na druhej strane však netreba zabúdať aj na najnovšie hrozby a preto je modelový rad prispôsobený ochrane životného prostredia.

Nový Fiat Tipo môžeme rozdeliť do dvoch „skupín“ Life a Cross.  Skupina Life obsahuje: Tipo, Life a City Life. Skupina Cross zasa obsahuje City Cross a Cross. Vzhľad je jeden z najvýraznejších prvkov, ktorý vás upúta na prvý pohľad. Prepracovaná maska chladiča, nové svetlomety, či modernizovaná spodná časť nárazníka kompletne zmodernizovali celkový dojem z tohto automobilu, vďaka čomu vyzerá aj omnoho dynamickejšie.

Výbava v skupine Life je dobrá a za veľmi prívetivú sumu. Tieto automobily sú ideálne na bežné používanie po meste, pričom sú modely vybavené bezpečnostnými systémami. Výbava City Life obsahuje lepšiu techniku ak elektrické okná a dotykové obrazovky, elektricky nastaviteľné spätné zrkadlá s ohrevom a omnoho viac. Najvyššiu výbavu v rámci tejto skupiny má Life s automatickou klimatizáciou a množstvom vychytávok pre pohodlnú jazdu.

Skupina Cross má základný rozdiel a to sú pneumatiky s vyšším profilovým číslom a ochranné plasty, vďaka čomu  ide o terénnejšie vozidlo. Čo sa týka vybavenia, Fiat Tipo Cross poskytuje všetko potrebné pre pohodlné a bezpečné cestovanie. Súčasťou výbavy je napríklad systém autonómneho núdzového brzdenia, bezdrôtové zrkadlenie smartfónu, adaptívny tempomat, automatická klimatizácia, či parkovacie senzory.

You may also like

Ušetrite pri kúpe nabíjacej stanice pre vašu domácnosť alebo biznis

Tak, ako v bežnej populácií, aj medzi podnikateľmi