Skúste taliansku značku Fiat

Skúste taliansku značku Fiat

- in Auto, Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Skúste taliansku značku Fiat
Skúste taliansku značku Fiat

Značka Fiat je známa už mnoho rokov, konkrétne bola založená už v roku 1899 v Turíne. Tento rok je spojený aj so začiatkom výroby prvého automobilu pod touto značkou, ktorý sa nazýval Fiat 3 ½ HP.

Rok 1910 znamenal pre túto značku aj obohatenie ponuky, konkrétne v tomto roku vznikol prvý model Fiat Tipo, čo predstavovalo obrovský zlom nielen v popularite tejto značky ale tiež aj v spoľahlivosti a dostupnosti vozidiel.

História spoločnosti Fiat sa viaže aj s pretekárskymi súťažami. Už v roku 1901 sa auto tejto značky zúčastnilo pretekárskej súťaže. Medzi známe modely patrí napríklad Mephistopheles, ktorý v období svojho pôsobenia spôsobil prevrat v rýchlostnej jazde. Takto by sme mohli pokračovať až do súčasnosti a predstavovať vám výrazné okamihy vzniku jednotlivých vozidiel a ich špecifiká. Poďme sa však teraz preniesť do súčasnosti a pozrieť si novinky, ktoré Fiat ponúka.Fiat Tipo

Fiat Tipo

Nový Fiat Tipo predstavuje naozaj novinku na trhu, pričom sa pýši skvelým dizajnom, dostupnou cenou a aj dobrou výbavou. Výrazná modernizácia dizajnu spôsobila, že tento model vyzerá nesmierne mladistvo a podmanivo. Okrem estetickej stránky však Fiat vylepšil aj motorizáciu, čo prakticky znamená, že tieto vozidlá majú väčší výkon. Na druhej strane však netreba zabúdať aj na najnovšie hrozby a preto je modelový rad prispôsobený ochrane životného prostredia.

Nový Fiat Tipo môžeme rozdeliť do dvoch „skupín“ Life a Cross.  Skupina Life obsahuje: Tipo, Life a City Life. Skupina Cross zasa obsahuje City Cross a Cross. Vzhľad je jeden z najvýraznejších prvkov, ktorý vás upúta na prvý pohľad. Prepracovaná maska chladiča, nové svetlomety, či modernizovaná spodná časť nárazníka kompletne zmodernizovali celkový dojem z tohto automobilu, vďaka čomu vyzerá aj omnoho dynamickejšie.

Výbava v skupine Life je dobrá a za veľmi prívetivú sumu. Tieto automobily sú ideálne na bežné používanie po meste, pričom sú modely vybavené bezpečnostnými systémami. Výbava City Life obsahuje lepšiu techniku ak elektrické okná a dotykové obrazovky, elektricky nastaviteľné spätné zrkadlá s ohrevom a omnoho viac. Najvyššiu výbavu v rámci tejto skupiny má Life s automatickou klimatizáciou a množstvom vychytávok pre pohodlnú jazdu.

Skupina Cross má základný rozdiel a to sú pneumatiky s vyšším profilovým číslom a ochranné plasty, vďaka čomu  ide o terénnejšie vozidlo. Čo sa týka vybavenia, Fiat Tipo Cross poskytuje všetko potrebné pre pohodlné a bezpečné cestovanie. Súčasťou výbavy je napríklad systém autonómneho núdzového brzdenia, bezdrôtové zrkadlenie smartfónu, adaptívny tempomat, automatická klimatizácia, či parkovacie senzory.

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no