Poškodili vám vandali auto? Obráťte sa na poisťovňu

Poškodili vám vandali auto? Obráťte sa na poisťovňu

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Poškodili vám vandali auto? Obráťte sa na poisťovňu
Poškodili vám vandali auto? Obráťte sa na poisťovňu

S rozospatými očami sa blížite k svojmu vozidlu a zrazu zostanete stáť ako prikovaní. Behom noci sa na vašom aute vyriadili vandali. Namiesto nadávania či infarktových stavov kontaktujte políciu a poisťovňu.

Vandalizmus je veľmi častou škodovou udalosťou

Väčšina ľudí sa obáva odcudzenia vozidla počas noci. Pravdou však je, že oveľa častejšie dochádza k poškodeniu vozidla vyčíňaním vandalov. Dúfať, že polícia vinníkov odhalí, je ako dúfať vo výhru v lotérii. Spoľahlivejšie je vsadiť na služby poisťovne. Tá síce nezabráni vzniku škôd, ale ich aspoň uhradí bez toho, aby zaplakala vaša peňaženka. Možno si poviete, že vám sa niečo také nemôže stať a nebudete predsa zbytočne kŕmiť poisťovne. Iste vás presvedčí o opaku štatistika, ktorá dáva jasnú odpoveď – poistenie sa vyplatí. Ročne sa stretne s vandalizmom na vozidlách až 18 % šoférov. Najčastejšie ide o klasické „milenecké“ poškriabanie laku, preliačiny na karosérii, rozbité okná či prerezané pneumatiky.

Len obyčajné poistenie nestačí

Pri poškodení vozidla vandalmi si nevystačíte s povinným zmluvným poistením. Jednou z možností je pripoistenie vozidla proti vandalizmu. Najlepšou voľbou je havarijné poistenie, ktoré pokrýva naozaj všetky škody na vozidle spôsobené pri nehode, vandalizme alebo živelných pohromách. Nezabudnite na to, že aby poisťovňa vykryla škody, je potrebné k poškodenému vozidlu privolať políciu. Jedine so správou od polície je možné škody spôsobené vandalmi preplatiť.

Niektoré riešenia sú jednoduché

Tretím najčastejším poškodením vozidla vandalizmom sú rôzne preliačiny. Iste si ihneď predstavíte zdĺhavé gitovanie a lakovanie. Potešíme vás, že oprava preliačin už nemusí byť nočnou morou. Pomerne nová technológia PDR je šetrná k vášmu vozidlu i prírode. Pri metóde PDR sa pomocou špeciálnych nástrojov preliačiny vytláčajú zospodu alebo ťahajú zhora. Pôvodný lak zostáva nepoškodený a oprava preliačin na aute sa stáva rýchlou záležitosťou. Špecializované servisy, napríklad oprava preliačin Košice Rfix, dokážu vozidlo dostať do stavu ako pred poškodením behom 1 až 3 dní. Vandalmi poškodené auto je síce nepríjemnou záležitosťou, ale minimálne preliačiny sa stávajú veľmi rýchlo len spomienkou vďaka inovatívnej PDR metóde.

 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no