Sedíte správne za volantom svojho auta?

Sedíte správne za volantom svojho auta?

- in Nesmie vám ujsť
1414
Komentáre vypnuté na Sedíte správne za volantom svojho auta?

 

Keď poviem, že 80% vodičov sedí v aute nesprávne, asi to znie pesimisticky. Nemá to však ďaleko od pravdy. Môžete sa sami ohodnotiť po prečítaní tohto článku, či spĺňate všetky body správneho sedenia za volantom.

 

Kúpili ste si nové auto, napríklad nový Opel Astra, či menší Opel Corsa? Potom je ideálne aplikovať tieto rady hneď od začiatku, keď sadnete do svojho nového auta, aby ste si tak vytvorili správne návyky. Možno máte už jazdený Opel Astra či iné auto a veľa kilometrov za sebou a k tomu aj svoje návyky ako sedieť. Či sú správne sa dozviete už za moment.

 

opel-corsa-bigNastavenie výšky sedadla – ako prvú si nastavte výšku sedadla, tak aby sa vám nad hlavu zmestila zavretá päsť ruky. Takáto medzera medzi hlavou a stropom auta je dôležitá z hľadiska bezpečnosti hlavy a tiež pre dobrý výhľad z auta.

 

Nastavenie blízkosti sedadla k pedálom – po nastavení správnej výšky sedadla ho posuňte dopredu/dozadu tak, aby ste mali pokrčenú nohu na vytlačenej spojke. Celkovo pre nohy aj ruky platí, že nesmiete mať možnosť sa celkom vystrieť. Je to opäť aj bezpečnostný prvok, lebo ak máte pri náraze vystreté ruky a nohy, hrozí väčšie riziko zlomenín..

 

Nastavenie sklonu operadla a volantu – dbajte na to, aby ste mohli položiť zápästie na volant, keď sa celkom opriete do sedadla a vystriete ruky.

 

Nastavenie opierky hlavy – stred opierky má byť približne vo výške očí šoféra. To je opäť aj bezpečnostný prvok, ktorý vás ochráni pred zlomenými väzmi po náraze.

 

Tak ako ste dopadli? Teraz už viete či patríte k menšine tých ktorý sedia za volantom správne. A ak nie, máte možnosť začať to robiť správne.

 

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no