Postrachom ciest je automobil bez povinného zmluvného poistenia

Postrachom ciest je automobil bez povinného zmluvného poistenia

- in Nesmie vám ujsť
1217
Komentáre vypnuté na Postrachom ciest je automobil bez povinného zmluvného poistenia
Car (automobile) insurance and collision damage waiver concepts. Businessman with protective gesture and icon of car.

V súčasnej dobe sa veľa milovníkov rýchlych automobilov vyžíva vo vyberaniu a kupovaniu nového modelu. No moderné žihadlá sú pomerne nákladnou záležitosťou, pričom potenciálny majiteľ musí rátať s drahými náhradnými dielmi a nemalými prevádzkovými nákladmi. A pomerne veľkou položkou je povinné zmluvné poistenie. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, prečo si dojednať poistenie automobilu.

Povinné zmluvné poistenie, ako už samotný názov napovedá, je zákonom stanovené poistenie. Nemalé percento vlastníkov motorových vozidiel nerešpektuje zákonnú povinnosť a poistenie auta ignoruje. Stávajú sa tak postrachom verejných ciest.

Riziká spojené s nepoisteným vozidlom

Majitelia nepoisteného automobilu sa vystavujú riziku vysokej pokuty, ktorú môže udeliť polícia pri cestnej kontrole. Oveľa závažnejšou situáciou je, keď taký majiteľ spôsobí dopravnú nehodu. Väčšinou škody na majetku a zdraví ostatných účastníkov dopravnej nehody sa hradí práve z povinného zmluvného poistenia. No v prípade nepoistení musí majiteľ hradiť všetky škody z vlastného vrecka, a to sa určite predraží.

Hoci povinné zmluvné poistenie predstavuje pomerne drahú záležitosť, rozhodne sa oplatí. Pamätajte, že zákon schválnosti neustále funguje.

Povinné zmluvné poistenie online

Aktuálnym problémom širokej verejnosti je nedostatok času. Veľa ľudí sa vyhovára, že nemôže zájsť na poisťovňu kvôli pracovnému vyťaženiu. S vývojom moderných technológií prišla tiež možnosť dohodnutia povinného zmluvného poistenia online. Nemusíte nikam chodiť, vyplníte internetový formulár a odošlete ho poisťovni na spracovanie. Po zaplateniu ročnej, respektíve polročnej či štvrťročnej sumy, vám poisťovňa zašle zelenú kartu vrátane bielej karty. Zelenou kartou sa vodič preukazuje pri kontrole a bielou kartou potvrdzuje jeho zaplatenie.

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.