Pracovná štvorkolka, ktorú využijete v lete i v zime

Pracovná štvorkolka, ktorú využijete v lete i v zime

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Pracovná štvorkolka, ktorú využijete v lete i v zime
Pracovná štvorkolka, ktorú využijete v lete i v zime

Keď investujete do štvorkolky vyššiu čiastku, očakávate od nej maximálne využitie. Pracovné štvorkolky sa cenovo pohybujú v hladine ako SUV alebo traktory. Preto je dôležité, aby ste vybrali na prácu na farme takú štvorkolku, ktorú využijete v lete i v zime. Aké možnosti pri výbere štvorkolky máte?

Štvorkolky využívané na farmách

Farmári a záhradkári potrebujú štvorkolky, ktoré sa označujú ako pracovné resp. úžitkové. Ich protikladom je štvorkolka športová. Športový model slúži čisto na relax a zábavu. Pracovné štvorkolky môžu byť rovnako zábavné, ale ich devízou sú možnosti využitia pri poľnohospodárskych prácach.

Víťazom je UTV

Na poľnohospodárske účely sa dajú využiť štvorkolky typu side by side, ATV a UTV. Side by side kúpte, ak nepotrebujete prevážať náklad, ale chcete niečo ťahať alebo si občas zajazdiť v lese. Úžitková ATV je rovnako dobrý ťahúň ako UTV. Má silný motor, takže dokáže suplovať mnohé nástroje. UTV t.j. nákladnú štvorkolku je možné považovať za najlepší stroj pre farmárov. Prakticky dokáže všetko, čo ostatné modely štvorkoliek a navyše má v zadnej časti zabudovanú korbu. Ide vlastne o malé nákladné vozidlo so všestranným využitím. Ak sa pre UTV model rozhodnete, vsaďte na renomovanú značku. Ide napríklad o štvorkolky can am.

Všestranná nákladná štvorkolka

Ako vyzerá nákladná UTV štvorkolka? Tento stroj má pohon na všetkých štyroch kolesách. Uvedená vlastnosť mu dáva v závislosti od modelu UTV takú silu, že utiahne cez 1000 kg a prevezie stovky kilogramov.

Prevážanie nákladu je možné vďaka už spomínanej korbe. Vyberte stroj, ktorého korba sa dá vyklápať z kabíny jazdca. K zadnej i prednej časti UTV sa dajú pripevniť rôzne nástroje a dokonca ďalšia korba či prívesný vozík. Základnou výbavou farmárov k UTV štvorkolke bývajú pluhy, kosačky a posýpače.

Dostávame sa k časti, ktorá je zaujímavá z hľadiska pohodlia farmára. UTV štvorkolky majú kabínu krytú presne tak ako traktor. Kúpte štvorkolku s vyhrievaním sedadiel a kúrením. Budete sa pri práci cítiť lepšie ako doma v obývačke. Pri riadení UTV nemajú motoristi žiadny problém. Nákladná štvorkolka sa riadi ako automobil pomocou volantu.

UTV môžu mať rôzne doplnky, ktoré spríjemňujú prácu. Skúste si vytvoriť vlastnú štvorkolku na prácu na stránke https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

 

 

 

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli