Ako prepravovať lyže na dovolenku?

Ako prepravovať lyže na dovolenku?

- in Nesmie vám ujsť
1297
Komentáre vypnuté na Ako prepravovať lyže na dovolenku?

Aj vy riešite väčšinou jeden problém pred lyžovačkou, ako previesť svoje lyže či snowboardy na miesto pobytu? Samozrejme, že lyžiarske okuliare nie sú takým veľkým problémom pri preprave, veď si ich v najhoršom dáte na oči 🙂 ale lyže potrebujú viac miesta. Je viac spôsobov ako ich prepravovať v aute a mnohé iste poznáte.

Môžete ich dať priamo do auta, kedy sklopíte zadné sedadlo a lyže cez kufor vložíte priamo do kabíny auta. Takže v kufri sa budú nachádzať nie len helmy na lyže s výstrojom, ale aj samotné lyže či snowboard. Tento spôsob prepravy je fajn, no zaberie dosť miesta, na zadné sedadlá sa vtedy zmestia maximálne dvaja pasažieri no poväčšine len jeden, a o bezpečnosti sa dá polemizovať. Samozrejme, že lyže môžete pripevniť aj na strechu auta na nosiče určené na prepravu rôznej batožiny a tým pádom nebudete obmedzovať vnútorný priestor vo vozidle. Treba však myslieť na to, že v takomto prípade nie sú vaše lyže nijako chránené a samotný nosič už na prepravu inej batožiny v danom momente nevyužijete. Nakoniec je tu možnosť prepravy v strešnom boxe, ktorý si viete zakúpiť. Do neho lyže či snowboard jednoducho vložíte a sú skvelo chránené. Táto z možností je finančne najnáročnejšia, pretože zakúpenie takéhoto boxu niečo stojí a uskladňovanie tohoto boxu v časoch, kedy ho nevyužijete je tiež náročné na priestor. No je tu aj možnosť  zapožičania si takéhoto boxu. Zaplatíte za túto službu menej akoby ste si box kupovali a ani skladovať ho nebudete musieť. Samozrejme, že rozhodnutie je na vás, no dobre si zvážte možnosti, ktoré sú vám ponúkané, aby ste si vybrali najlepšie.

Pokiaľ ste si svoj druh prepravy týchto športových doplnkov premysleli a vybrali, je čas pripraviť vaše auto na dovolenkovú jazdu tak, aby ste si ju užili a aby vaša bezpečnosť bola vždy na prvom mieste.

 

FOTO: © Tomsickova / Dollar Photo Club

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli