Pomôžeme vám sa rozhodnúť – štvorkolky verzus trojkolky

Pomôžeme vám sa rozhodnúť – štvorkolky verzus trojkolky

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Pomôžeme vám sa rozhodnúť – štvorkolky verzus trojkolky
Pomôžeme vám sa rozhodnúť - štvorkolky verzus trojkolky

Možno patríte medzi ľudí, ktorí si myslia, že štvorkolky a trojkolky sú len hračkou pre dospelých. Tento postoj nie je správny. Štvorkolky dokážu byť nenahraditeľným pomocníkom pri práci na záhrade alebo pomáhajú zachraňovať životy vysokohorským záchranárom. Ich variácia v podobe trojkolky plne zastúpi motorku a dokáže bezpečne zdolávať dlhé kilometre.

Na čo mi bude trojkolka

Trojkolky podobne ako vodné skútre slúžia na zábavu, ale sú tiež skvelým dopravným prostriedkom. Stačí sa pozrieť na inzeráty typu trojkolka alebo vodný skúter na predaj a sami zistíte, že trojkolky i vodné skútre majú silné zastúpenie na vodných tokoch a cestách na Slovensku. Trojkolky môžeme prirovnať k motorke v kombinácii s menším automobilom. Oproti motorke má trojkolka v zákrutách väčšiu stabilitu, poskytuje vysoký komfort sedenie a disponuje bohatým úložným priestorom. Od automobilu ju odlišuje len to, že nie je krytá. Napriek tomu si pokojne trojkolku zaobstarajte. Predovšetkým v prípade, že milujete dlhé výlety, radi zaujmete na prvý pohľad a zbožňujete futuristický dizajn. Model Can-Am Spyder F3 vás presvedčí, že trojkolka je vskutku jedinečným strojom pre každého milovníka rýchlej jazdy. Na trojkolke sa dokonca dokážu odviesť až dvaja ľudia naraz. Vedeli ste, že na riadenie trojkolky potrebujete len vodičský preukaz typu B? Takže vám nič nebráni v tom, aby ste sa po niektorom z modelov trojkoliek poobzerali.

Na čo mi bude štvorkolka

Čo si predstavíte po pojmom štvorkolka? Asi burácajúci stroj, ktorý perfektne driftuje v lesnom teréne. Takýto typ štvorkolky sa nazýva športová štvorkolka. Ide o najľahší model, ktorý naozaj prioritne slúži na zábavu. So športovou štvorkolkou sa dá divoko jazdiť po kopcoch, skákať alebo súťažiť. Na úplne iné účely je určená štvorkolka úžitková. Vidieť ju môžete napríklad na horských svahoch, kde pomáha záchranárom pri prekonávaní snežných závejov a ťažkého terénu. Dá sa povedať, že ide o ťahúňa, ktorý vám odvezie náklad a pomôže s rôznymi prácami okolo záhradky alebo na poli. K úžitkovej štvorkolke sa dajú pripojiť prídavné zariadenia, ako napríklad radlice, pluh alebo kosačka. Úžitková štvorkolka je síce ťažšia ako športová, ale napriek tomu si aj s týmto modelom dokážete po práci užiť adrenalín. S homologizovanou štvorkolkou je možné jazdiť aj mimo lesa, keďže k takémuto stroju dostanete technický preukaz. Nezabudnite si však štvorkolku poistiť a používať všetky ochranné prvky.

 

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už