Oplatí sa investovať do PZP poistenia?

Oplatí sa investovať do PZP poistenia?

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Oplatí sa investovať do PZP poistenia?

Povinné zmluvné poistenie vozidla je základ, bez ktorého sa na cestách nepohneme. Je ale uzatvorenie PZP len povinná jazda alebo by sme mali výberu poistenia venovať väčšiu pozornosť?

PZP musí mať podľa zákona uzatvorené každý majiteľ vozidla. Mnohí vodiči toto poistenie auta vnímajú ako povinnosť, ktorú treba rýchlo vybaviť pred tým ako vyrazia na cesty a vyberajú najlacnejšie možné poistenie na trhu.

PZP nekryje škody na našom aute. Načo platiť viac?

Povinné zmluvné poistenie kryje predovšetkým škody, ktoré svojou jazdou spôsobíme na aute iného vodiča. Pri škodovej udalosti teda nepokryje náklady na opravu nášho auta, no chráni nás a našu peňaženku v prípade, že spôsobíme väčšiu škodu. Pri výbere najlacnejšieho PZP sa ale môže stať, že poisťovňa nepreplatí plnú výšku ceny za spôsobené škody.

Dôležitá je výška krytia

Pri výbere poistenia je potrebné brať ohľad na výšku krytia. Poistné krytie definuje rozsah poistných rizík a stanovené limity poistných súm. Tieto sú súčasťou každej poistnej zmluvy.

Pri samotnom výbere PZP je teda vhodné vyberať zlatú strednú cestu. Ideálne je poistenie, ktoré nezahŕňa minimálny limit poistného plnenia pri škodách na majetku, no zároveň má vhodne nastavenú výšku splátok.

Ako porovnať PZP a limity krytia?

Pre porovnanie dostupných ponúk PZP so všetkými podmienkami a výhodami nie je potrebné obchádzať poisťovne osobne. Na internete sú dostupné online porovnávacie nástroje, ktoré vedia vykalkulovať PZP online v priebehu pár minút.

Odporúčame využiť aplikáciu mojePZP, kde nie je potrebná registrácia ani zadávanie osobných údajov v prípade, že si chceme produkty iba porovnať. Táto kalkulačka PZP dokáže na základe pár údajov o aute a podľa doby bezškodového obdobia vybrať najvýhodnejšie ponuky. Následne si môžeme pozrieť výšku krytia pri najlacnejšom PZP a porovnať si podmienky s ostatnými ponukami od viacerých poisťovní.

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli