Kľúč k čistote v kancelárii nájdete na podlahe

Kľúč k čistote v kancelárii nájdete na podlahe

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Kľúč k čistote v kancelárii nájdete na podlahe
Kľúč k čistote v kancelárii nájdete na podlaheKľúč k čistote v kancelárii nájdete na podlahe

Nehľadajte nič kovové. Veľká väčšina nečistôt, ktoré máte v kancelári, pochádza z vonkajšieho prostredia. Vďaka neustálemu prechádzaniu do a z kancelárie sa špina distribuuje. Ak chcete začať riešiť čistotu v kancelárii, mali by ste začať „od nôh“.

Koberce sú s nami už celé stáročia. Nie každá domácnosť mala možnosť vystlať si podlahu kobercom, preto ako pokrývku zeminy používali – slamu. Keď sa zašpinila, jednoducho ju vymenili.

Koberec našťastie netreba meniť tak často. Ak však údržbu zanedbáte, môže to mať za následok kilogramy nečistôt, ktoré sa na ňom usadia v tesnom susedstve s baktériami ako Salmonella typhimurium, Campylobacter a Salmonella enteritis. Celkom slušný ekosystém na tak malú plochu, čo myslíte?

Rovnako ako v medicíne, aj tu platí, že lepšia je prevencia ako liečba. Aj váš koberec by mal navštíviť odborník aspoň 1x za rok. Profesionálnym tepovaním nielen odstránite mechanickú špinu, či baktérie ale zároveň predĺžite život svojmu kobercu.

Problémom je, že ľudia často reagujú až v momente, kedy je špina viditeľná. Koberec vtedy stráca svoju veľkú výhodu – čistiť vzduch a zadržiavať prach. V tomto momente sa ale jeho výhoda mení na nevýhodu a koberec je tak zdrojom nečistoty, nie pomocníkom v kancelárii.

Posledné roky je populárne si tepovací stroj požičiavať. Problém je v tom, že tieto stroje vypúšťajú do koberca príliš veľa vody bez toho, aby ju odstránili. Zostane vám ilúzia čistého koberca, aj keď v skutočnosti je váš koberec na tom horšie ako predtým. Nič nespôsobuje väčšie škody ako nesprávne použitý tepovač. Keď na koberci zostane prebytočná voda, plesne budú pravdepodobne naďalej prosperovať. Toto je to posledné, čo by ste na koberci chceli. Pleseň nielenže ničí koberec a ale dokonca aj podlahu pod ním. To predstavuje aj riziko pre vaše zdravie!

Častou chybou býva zle zvolený čistiaci prostriedok. Podľa niektorých štatistík dokážu niektoré čistiace prostriedky odstránia z koberca až tretinu farby.

Ak sa preto rozhodnete pretepovať svoje koberce, či už v domácnosti, alebo v kancelárii, nechajte to skutočne na profesionálov. Predídete tak možným škodám, ktoré by sa už dotkli aj vašej peňaženky.

Aby sa koberec udržal „vo forme“ je potrebné ho pravidelne a kvalitne vysávať. Opäť – ak na vysávanie, či už v domácnosti alebo vo firme, používate nekvalitný vysávač, vráti sa vám to. Je preukázané, že vzduch z nekvalitného vysávača je na piatom mieste, čo sa týka koncentrácie mikróbov.

Robí vaša upratovacia firma pred tepovaním hĺbkové vysávanie? Jedine to zabráni spojeniu nečistôt s vodou a vzniku blatka, ktoré sa z kobercov dostáva podstatne náročnejšie.

Čistenie podláh a kobercov si okrem vybavenia vyžaduje aj skúsenosti. Preto, ak chcete mať skutočne zdravé a čisté prostredie, zverte upratovanie kancelárie, či domácnosti do rúk profesionálov.

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no