Nový motor do ventilátora? Máme pre vás tip!

Nový motor do ventilátora? Máme pre vás tip!

- in Zaujímavosti
77
Komentáre vypnuté na Nový motor do ventilátora? Máme pre vás tip!

Motor ventilátora, či už hovoríme o menšom ventilátore na domáce použitie alebo veľkom priemyselnom elektromotore, je pravidelne vysoko zaťažovaný. Ak sa pokazí, nemusíte vyhadzovať celý ventilátor. Stačí vymeniť elektromotor za nový!

Ak ste firma vyrábajúce nové ventilátory, prípadne iné zariadenia vyžadujúce vysoké otáčky a bezúdržbovú prevádzku, kvalitný elektromotor je základ. V dnešnej dobe je technológia výroby elektromotorov na skvelej úrovni, zohnať tak viete výkonné a odolné elektromotory, ktoré sú zároveň ľahké a malé, takže sa bez akýchkoľvek problémov dajú využiť aj pri menších zariadeniach. Výhodou je aj skutočnosť, že ak sa motor ventilátora vo vašom zariadení pokazí, viete ho pomerne jednoducho vymeniť za nový, ktorý bude mať ešte lepšie parametre.

Ideálnym riešením motorov do ventilátorov sú asynchrónne elektromotory. Tie majú oveľa jednoduchšiu konštrukciu ako synchrónne elektromotory, nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu a fungovať budú naveky, aj v náročných podmienkach pri každodennom zaťažení. Kým v minulosti boli asynchrónne elektromotory veľké a ťažké, teda ich aplikácia do menších zariadení bola prakticky nemožná, moderné asynchrónne elektromotory sa dajú využiť prakticky kdekoľvek.

Vynikajúce parametre, špičková kvalita

Ak potrebujete motor do ventilátora, požiadavkou bude menší výkon, avšak vysoké maximálne otáčky a skladné rozmery motora. Kvalitné elektromotory do ventilátorov nájdete napríklad v ponuke spoločnosti OSA Žilina, ktorá má vo výrobe a servise elektromotorov dlhoročnú prax. V ponuke sú elektromotory do ventilátorov, čerpadiel, mlynčekov a ďalších zariadení určených na domáce, ale aj priemyselné využitie. Výkon sa pohybuje od 0,18 po 2,2 kW a motory dosahujú menovité otáčky od 2800 po 1400 ot/min. Hliníková konštrukcia je zárukou vysokej odolnosti a nízkej hmotnosti, ktorá je pri aplikácii v domácich a priemyselných zariadeniach dôležitá.

Neváhajte a vyberte si kvalitný elektromotor aj vy!

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už