Nový Ford Transit

Nový Ford Transit

- in Auto
2029
Komentáre vypnuté na Nový Ford Transit

…spoločník na prepravu osôb i nákladu

ford-transit

Ford Transit mnohí poznajú len ako dodávku na pracovné účely, ktorá však dokáže splniť všetko, čo od nej očakávate. V predchádzajúcich verziách by ste možno komfort hľadali márne, no tentokrát sa môžete pripraviť na niečo úplne iné.

Ford Transit sa bude predávať v základných verziách Van a Custom. Oba sú veľmi dobre spracované a poskytujú pohodlie, ktoré by ste tu  nemuseli čakať. V tomto smere teda má čo ponúknuť  a dokáže milo prekvapiť. 

Zachované sú klasické tvary Fordu, ktorého charakterizujú predovšetkým pretiahnuté predné svetlomety, ktoré sú väčších rozmerov a maska chladiča spolu so znakom, ktoré sú akoby viac „americké“. Neprekvapí Vás hádam ani otváranie kapoty pomocou kľúča, ktorý sa dáva do otvoru nachádzajúceho sa pod znakom „Ford“.

Čo však môže odradiť, tak to sú všade prítomné interiérové plasty, ktoré už nie sú tak nekvalitné, ale určite by sa na nich dalo ešte zapracovať. Rozhodne však budete auto používať na väčšiu prepravu, čomu sú prispôsobené viaceré prvky. Moderné technológie vynahrádzajú pocit „lacnoty“. Využívať môžete tempomat, klimatizáciu či asistenčné služby. Systémy kontrolujú Vaše prípadné vybočenie z jazdného pruhu a bdelosť vodiča. Pri cúvaní Vám pomôžu dobre tvarované spätné zrkadlá, ktoré sú ideálnym pomocníkom aj pri parkovaní.

Z pohonných jednotiek sa Vám ponúka relatívne pestrá paleta motorov. Väčšina si však zrejme vyberie 2,2 liter a to v prevedení 92 kW. Spolu so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je to akýsi štandard, ktorý nesklame. O niečo lepšie je na tom 114 kW verzia, ktorá už prináša aj slušné jazdné vlastnosti.

Celkovo je jazda v Transite veľmi slušná, ba priam až neobvykle pohodlná. Výborné sú napríklad sedadlá, ktoré sú prispôsobené dlhším jazdám, avšak vyčítať im budete azda len ich dĺžku, ktorá je pre vyšších ľudí nepostačujúca. V každom prípade sa ale môžete tešiť na kvalitnejšie cestovanie, ako ste boli pri tomto type dosiaľ zvyknutý. 

Zdroj: auto.sme.sk

Foto: reviews-cars.com

 

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli