Nissan 370Z Nismo

Nissan 370Z Nismo

- in Auto
1661
Komentáre vypnuté na Nissan 370Z Nismo

Kto by nepoznal Nissan 370Z – nádherné auto, ktoré sa podobá na legendárny model 350Z dominujúci v mnohých kultových filmoch zameraných na autá, rýchlu jazdu či športový životný štýl?

370Z Nismo je vylepšená verzia predchádzajúcej 370-tky, ktorá má predovšetkým modernejšie technológie umožňujúce dynamickejšiu jazdu a celkovo lepší pôžitok z nej. Azda najviac zmien sa odohralo na prednej maske a v zadnej časti, ktoré sú síce predchádzajúcemu modelu podobné, ale rozhodne nie sú rovnaké. Všimnete si predovšetkým integrované LED osvietenie v maske a vynovený gril. To, že hovoríme o rýdzo športovom aute potvrdzuje aj jeho lak a niektoré detaily. Hoci červená symbolizuje rýchlosť a dravosť, v ponuke sú aj iné farebné prevedenia. Obzvlášť atraktívne sa javí biely krásavec, ktorý naberá na popularite. V zadnej časti si všimnete menší spojler, ktorý však plní svoju úlohu dokonale aj pri menších rozmeroch.

Rozdiely sa nachádzajú aj vo vnútri kabíny. Upútajú Vás predovšetkým Recaro sedadlá, ktoré sú ako stvorené pre rýchlu a športovú jazdu. Budete v nich mať pocit, akoby ste boli o ne „prilepení“, čo je však pri veľkej rýchlosti priam žiadúce. Materiálom je koža alcantara, ktorá je veľmi luxusná a dokonale dopĺňa celý interiér, ktorý je tak oveľa honosnejší a má lukratívny nádych.

Nissan je obutý v 19-násť palcových diskoch, ktoré mu skutočne pristanú. Vnútri Vás privíta veľký prehľadný 7-palcový display, s ktorým dokonale funguje aj parkovacia kamera. Zvoliť si tiež môžete vhodnú hudbu s audio sústavou Bose. Nissan má i funkciu Bluetooth či vlastný harddisk.

Motorom je 3,7 litrový benzínový agregát V6, ktorý má príjemných 350 koní a krútiaci moment 374 Nm. O zabrzdenie sa starajú brzdy Nismo, ktoré sú určené na okamžitú reakciu a krátku brzdnú dráhu. Rýchlosti si môžete prehadzovať sami so 6-stupňovým manuálom, alebo si vyberte 7-stupňový automat.

V USA sa začne Nissan 370Z Nismo predávať o rok, na Slovensku by to malo byť ešte o niečo neskôr.

Zdroj: podkapotou.zoznam.sk

Foto: autoblog.com

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.