Nová medaila do vitríny pre značku Bridgestone

Nová medaila do vitríny pre značku Bridgestone

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Nová medaila do vitríny pre značku Bridgestone
Bridgestone

Značka Bridgestone patrí medzi prémiové v oblasti výroby pneumatík. Na konte má Bridgestone desiatky prestížnych ocenení, ktoré získali rôzne modely tejto značky. K oceneniam nedávno pribudlo do vitríny úspechov nové – model Bridgestone Potenza Sport získal najvyššie hodnotenie v teste Auto Expressu v segmente letných pneumatík.

Vynikajúce hodnotenia spotrebiteľov

Najskôr sa pozrieme na to, ako hodnotia letné pneumatiky Bridgestone Potenza Sport samotní motoristi, ktorí ich neradia medzi najlacnejšie pneumatiky. Najviac sa motoristom páči, ako tieto pneumatiky reagujú na suchu. Až 95 % ľudí uvádza, že Potenza Sport je na suchu veľmi bezpečná a výkonná pneumatika. Zle nedopadli pneumatiky Potezna Sport ani pri hodnotení chovania sa na mokrej vozovke, kde získali 88 %. Zo samotného štítku na pneumatikách sa dozvieme, že na mokrej vozovke majú pneumatiky účinnosti A. Nepoteší vás však označenie valivého odporu, kde sa Potenza Sport radia do kategórie E, čo znamená, že spotreba pri jazdení na týchto pneumatikách je o niečo vyššia. V hlučnosti ide o priemerné pneumatiky. Na druhej strane sú pneumatiky Bridgestone Potenza Sport veľmi bezpečné a stabilné. Sú vhodné ako obutie pre športové vozidlá a vozidlá vyššej triedy. O stabilitu a bezpečnosť sa postará asymetrický dezén, nové zloženie zmesi použitej na výrobu pneumatík a vystužená kostra. Tieto pneumatiky nájdete v rozmeroch je pre SUV alebo offroad.

Ako to vidia testy Auto Express

Z uvedených informácií je jasné, že motoristi sú s pneumatikami Bridgestone Potenza Sport veľmi spokojní. Podľa výsledkov testov Auto Expressu nasadili pneumatiky vysokú latku do budúcnosti pre ostatné letné pneumatiky. Najlepšie boli hodnotené Potezna Sport na mokrej vozovke, kde vám prakticky nehrozí riziko aquaplaningu. Na extrémne mokrej vozovke pneumatiky ihneď zabrzdili a nikdy sa nedostali do šmyku. Inovatívny ostrý tvar hrán tzv. 3D lamely zvyšujú tuhosť, a preto je šmyk takmer vylúčený. Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport držia vozidlo na ceste aj počas najsilnejšej búrky.

Zázrak skrytý v technológiách

Ako sa Bridgestonu podarilo vyrobiť takto účinné letné pneumatiky? Odpoveďou sú technológie budúcnosti. Celý vývoj pneumatík prebieha pod dozorom virtuálnej technológie. Týmto spôsobom sa ušetrí čas venovaný vývojovému procesu, pretože pneumatiky nie je potrebné najskôr vyrobiť či testovať. Všetky simulácie sú vo virtuálnom svete realistické a predvídajú chovanie pneumatík v rôznych kritických situáciách. Podobne sa vyrábajú aj zimné pneumatiky, počítač dokáže simulovať aj reťaze na SUV 4×4 nasadené na pneumatiky.

 

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no