Ako si vybrať podlahové dosky na drevenú podlahu?

Ako si vybrať podlahové dosky na drevenú podlahu?

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Ako si vybrať podlahové dosky na drevenú podlahu?
Ako si vybrať podlahové dosky na drevenú podlahu?

Či už si vyberáte drevenú podlahu alebo podlahové dosky do svojho domova, na chatu alebo záhradného domčeka, ide vždy o veľmi dôležitú kúpu. Drevo je a vždy bude vynikajúci materiál, ktorý v sebe zanecháva dotyk prírody. Má taktiež vynikajúce úžitkové vlastnosti a práve preto je na drevenú podlahu ako stvorené. V neposlednom rade disponuje prirodzeným vzhľadom aj dlhou životnosťou. Je to veľmi obľúbený materiál a vynikajúco vynikne aj s moderným štýlom domácnosti.

V praxi si však môžete vybrať na vašu drevenú podlahu rôzne podlahové dosky, medzi ktoré patria napríklad tieto:

Masívna podlahová doska – takéto podlahové dosky bývajú zvyčajne vyrobené z jedného kusu dreva. Keď tieto dosky položíte, vždy je potrebné ich prebrúsiť a tiež použiť vhodný prípravok, ako je napríklad lak či olej. Medzi obľúbené druhy podlahových dosiek patria smrek, dub, jaseň, alebo exotické drevo merbau. Predovšetkým dub a jaseň sú taktiež mimoriadne odolné a zároveň veľmi pekné. Smrek a borovica sú zlatou strednou cestou – dlážkovica.

Vrstvená podlahová doska – takáto drevená podlaha, s ktorou sa môžete tiež stretnúť pod názvom drevené panely, sa vyrába z dvoch alebo troch vrstiev dreva. Tie sú usporiadané rovnobežne. Vrchná vrstva býva zvyčajne vyrobená z rôznych druhov dreva a pretretá lakom alebo olejom. Dolná vrstva je zase vyrobená zvyčajne z tvrdého listnatého dreva, ako je napríklad dub. Pokiaľ ide o trojvrstvové podlahové dosky, spodná vrstva býva z mäkkého dreva.

Pokiaľ si vyberiete drevenú podlahu, vždy a za každých okolností dbajte na jej údržbu. Drevené podlahy by mali byť vždy chránené lakom a tiež byť ošetrované vhodným prostriedkom, ktorý sa nanáša na suchú podlahu. Práve takýto prostriedok vytvorí na podlahe film, ktorý chráni jej povrch. Ak je drevená podlaha naolejovaná, vyžaduje sa aj ďalšia údržba. Zároveň chráňte podlahu pred poškriabaním, nečistotami a väčšími časticami. Ak si vyberiete správne a zároveň sa budete o drevenú podlahu dobre starať, vydrží vám mnoho rokov.

Kontakt na predajcu tatranského profilu: info@tatranskyprofil.sk

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už