BMW 5 GT

BMW 5 GT

- in Auto
1345
Komentáre vypnuté na BMW 5 GT

BMW 5 GT

GT je rozhodne model od BMW, ktorý nie je každému pochuti. Mnoho rozporuplných názorov na jeho dizajn však z neho urobilo zaujímavú novinku a dokázal tiež oživiť inak dosť konzervatívne modely. 

Faceliftom tohto modelu sa upravili niektoré „kontroverzné“ línie, no zanechala sa jeho dynamickosť a agresivita. Podobnosť s modelom X6 je vidieť aj voľným okom.

Bezrámové dvere a lišty dodávajú autu určitý „sexepíl“ a napomáhajú k získaniu nových majiteľov. Ako sme si už zvykli, nemecká automobilka ponúka len tie najkvalitnejšie materiály a spracovanie, čo v aute rozhodne pocítite. Sedadlá sú nadpriemerne pohodlné. Všetky sú v koži a perfektne tvarované, pričom sa v nich budete cítiť dobre aj pri športovej jazde. Celkovo 18 rôznych nastavení a funkcia masáže z nich robia niečo, o čom mohli naši predkovia len snívať. Veľký priestor je určený aj pre vyšších pasažierov, pričom sa nemusíte krčiť ani na zadných sedadlách, ako by sa pri pohľade na auto mohlo zdať. O celkovej priestrannosti Vás presvedčí aj fakt, že BMW 5 GT stojí na platforme BMW 7, čo je limuzína limuzín.

Vo vnútri Vás poteší aj intuitívne ovládanie palubnej dosky a dostupnosť všetkých ovládačov počas jazdy. Na výber máte tri režimy jazdy: štandardný, EcoPro a Sport. Tomu zodpovedajú aj budíky, ktoré menia svoju farbu či dizajn a to v závislosti na zvolenom režime. Poteší Vás veľký display, ktorý ovládate pomocou systému iDrive – otočným kolieskom. Na vrchnej časti sa nachádza aj touchpad pre zadanie miesta do navigácie, ale aj iných štandardných úkonov.

Relatívne veľké auto chráni posádku od hluku vo vozidle, či už idete po diaľnici alebo po meste. Štandardným motorom pre túto verziu je 3-liter s výkonom 313 koní, ktorý má, ako inak, aj funkciu xDrive. Ani nie 8-litrová spotreba je výbornou vizitkou inžinierov z Bavorska. Nemáte  problém dosiahnuť maximálnu rýchlosť v hodnote 250 km/h v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd. 

Zdroj: autonoviny.zoznam.sk

Foto: topspeed.com

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no