Neviditeľné auto sa stalo realitou

Neviditeľné auto sa stalo realitou

- in Nesmie vám ujsť
1152
Komentáre vypnuté na Neviditeľné auto sa stalo realitou

Firma Mercedes Benz opäť nesklamala. V novej reklame predstavila niečo, čo len tak hocikde neuvidíte. Neviditeľné auto! Týmto sa snaží priblížiť k automobilom s nulovými emisiami. Preto sa v Nemecku pohyboval práve Mercedes-Benz triedy B, ktorý pôsobil dojmom, že je neviditeľný. Auto dokonale splývalo s okolím a hlavnou myšlienkou tejto reklamy bolo zapôsobiť na ľudí týmto inovatívnym riešením.

V skutočnosti bola ľavá polovica automobilu pokrytá pásmi so svetelnými diódami a na druhej strane vozidla bola kamera, z ktorej bol obraz prenesený práve na tieto diódy, ktoré vytvárali obraz toho, čo bolo na pravej strane vozidla. Možno to pôsobí príliš zložito, no je to skvelý nápad, ktorý  pobavil určite viacero nemeckých obyvateľov. Výhodou takéhoto automobilu je to, že šetrí životné prostredie.

Tento nápad propagovali vedci z Univerzity Tokyo, ktorí pracujú na takýchto kreatívnych projektoch. Náklady na výrobu sú však veľmi vysoké a sú pre väčšinu európskych a amerických zákazníkov skutočne mimo dosahu. Toto neviditeľné auto jazdí pomocou elektrického motora a rýchlosťou, ktorá predstavuje až 134 koní.

Mercedes Benz triedy B bol uvedený na trh v roku 2014. Pôjde vlastne o jedno z prvých áut poháňaných vodíkovými palivovými článkami. Jeho dojazdová vzdialenosť je 386 kilometrov. Pokiaľ by sa v Nemecku našiel odvážny investor, ktorý by zainvestoval na výstavbu špeciálnych vodíkových čerpacích staníc, mohli by sa autá jazdiace na vodík stať populárne na celom svete. Toto elegantné vozidlo vytiahne zrýchlenie na 100 km/h behom 17 sekúnd. Problémom je však vysoká cena. Cenu však firma Mercedes Benz neoznámila, ale nízka rozhodne nebude. Do budúcna sa však očakáva pokles ceny áut, ktoré jazdia na vodík práve za predpokladu, že sa podarí vytvoriť sieť čerpacích staníc a zvýši sa záujem spotrebiteľov.

Zdroje: digitaltrends.com, dailymail.co.uk

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.