Kvalitné pneumatiky pre pocit bezpečia na všetkých vašich cestách

Kvalitné pneumatiky pre pocit bezpečia na všetkých vašich cestách

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Kvalitné pneumatiky pre pocit bezpečia na všetkých vašich cestách

Zlý deň? Pozor, aby nebol ešte horší, a to len preto, že vás zradili vaše staré pneumatiky. Len čo spozorujete ich zničený dezén, rýchlo pátrajte po kvalitných gumách, ktoré vám na cestách zdvihnú sebavedomie a dodajú pocit bezpečia.

Pneumatiky, s ktorými si jazdu naozaj užijete

Väčšina z nás si jazdu autom vyslovene užíva. Máme radi, keď nám naše auto rozumie a poslúcha nás. Mnohí skúsení vodiči hovoria, že viezť vozidlo je pre nich relax a akási forma oddychu a „vypnutia“. Vieme však, že to nie je úplne doslova. Za volantom sa totiž od každého vyžaduje stopercentná pozornosť a schopnosť okamžite reagovať. Takúto vlastnosť majú aj kvalitné zimné či v teplom období letné pneumatiky. Zrýchlenie, spomalenie, rôzne typy vozoviek ani zákruty im nerobia žiadny problém.

Zimné pneumatiky do každého počasia

V zimných mesiacoch si nikdy nesadajte do vozidla, ktoré ešte nie je vybavené zimnými pneumatikami. Keď sa na cestách zjavuje ľad, námraza, sneh alebo dažďové mláky, sú zimné pneumatiky viac než nutné, ba dokonca sú zákonom predpísané. Hoci občas máme pocit, že nás zákony nejakým spôsobom obmedzujú, v tomto príde ide obzvlášť o bezpečnosť našu, celej posádky vozidla a takisto všetkých účastníkov cestnej premávky. Veď ani my nechodíme v zime v poltopánkach, v ktorých nám mrznú nohy a šmýkajú sa nám…

So zimnými pneumatikami ochránite lepšie chodcov, cyklistov i divú zver

Náhle zabrzdenia zažil už zrejme každý začiatočník alebo skúsený šofér. Pomôžu vám len vaše rýchle reflexy a šoférske zručnosti. Keď poznáte dobre svoje auto, viete, ako bude reagovať. Zimné pneumatiky sú osožné aj pri náhlych zastaveniach, za ktoré často môžu nepozorní chodci alebo vyplašená a dezorientovaná divá zver vybehujúca z polí alebo z lesa. Riskujte v hre, ale na cestách nie. Tu sa viac oplatí staviť na istotu v podobe kvalitných zimných, letných či celoročných pneumatík od spoľahlivého predajcu.

 

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.